כך פעל הכוח המיוחד

חודשיים לאחר ההיתקלות בחאן יונס בה נהרג סא"ל מ', חמאס הציג מידע חדש. על חלקו אוסרת הצנזורה את פרסומו.

ערוץ 7 , ו' בשבט תשע"ט

זירת האירוע בעזה
זירת האירוע בעזה
צילום: רויטרס

חודשיים לאחר ההיתקלות של הכוח המיוחד בעזה במהלכה נהרג סא"ל מ' ז"ל ערך חמאס הערב (מוצ"ש) מסיבת עיתונאים מיוחדת שבה חשף "פרטים חדשים" על הפעילות המיוחדת בעומק ברצועה, כך דווח בחדשות 2.

לטענת הארגון, ישראל התכוננה לפעולה במשך עשרה חודשים והכוח הורכב מ-15 לוחמי סיירת מטכ"ל, שחלקם ביצעו את הפעילות עצמה, והיתר אבטחו את הכוח. הכוח נכנס ויצא כמה פעמים לרצועה.

בהצהרה לתקשורת, דובר גדודי ההתנגדות "עזאדין אלקסאם" פרס את המידע שארגונו אסף על התקרית לפיו "הכוח הציוני המיוחד" נכנס לרצועה כשהוא מאובזר בציוד מתקדם, ותעודות מזויפות לפיהן הם עובדים של ארגון צדקה.

עוד נטען כי הכוח הסתנן דרך שטח סלעי בגבול רצועת עזה, וכל זאת בחסות הערפל.

לדבריו הפרטים שנחשפו הם חלק קטן מהמידע שיש, ושלחמאס שליטה על מכשירים וציוד שהוא 'אוצר של מידע' שיספק לארגון יתרון בקרב המוחות מול האויב. "הם חשבו שהם הצליחו להשמיד אותו כשהפציצו את כלי הרכב, אבל לא הצליחו", טען הדובר.

על ההיתקלות עצמה, "המוג'אהידין ניסו לעצור את חברי הכוח המיוחד אבל הופתעו מהירי. הכיבוש הפעיל את מלוא כוחו כדי להציל את הכוח באמצעות ירי ממטוסים והפגזות ללא הבחנה".

עוד הוסיף הדובר כי לאחר התקרית יכולים הגדודים לזהות פעילות של "כוחות ציוניים" נוספים בשטח הרצועה. כמו כן טען כי "כוחות ישראלים פעלו בכמה מדינות ערביות ומוסלמיות" במקביל לפעילות שקדמה לתקרית".