דיווח: טראמפ הסתיר את תוכן שיחותיו עם פוטין

ה"וושינגטון פוסט" מדווח כי נשיא ארה"ב הסתיר מבכירים בממשל האמריקני חלק מתוכן שיחותיו עם נשיא רוסיה.

ערוץ 7 , ז' בשבט תשע"ט

טראמפ ופוטין
טראמפ ופוטין
רויטרס

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הסתיר מבכירים בממשל האמריקני חלק מתוכן שיחותיו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. כך דווח ב"וושינגטון פוסט", שציטט בכירים אמריקנים בעבר ובהווה.

לפי הדיווח, לפחות במקרה אחד הורה טראמפ למתורגמנים בשיחות שניהל עם פוטין בארבע עיניים שלא לדווח על תוכנן, ואף לקח מידיו של המתרגם את רישומי השיחה.

התקרית המדוברת אירעה בשנת 2017, במהלך פגישה בהמבורג בין טראמפ ופוטין. פקידים אמריקנים למדו על מעשיו של טראמפ כשיועץ של הבית הלבן וגורם בכיר במשרד החוץ חיפשו מידע מהמתורגמן מעבר להצהרה שפרסם טילרסון.

הדיווח ב"וושינגטון פוסט" מגיע שעות לאחר שה"ניו יורק טיימס" דיווח כי הבולשת הפדרלית פתחה בחקירה סמויה נגד טראמפ בחשד שפעל כסוכן זר של רוסיה נגד האינטרסים הלאומיים.

החקירה נפתחה ימים ספורים לאחר שטראמפ פיטר את ראש ה-FBI ג'יימס קומי. נבדק אם הדבר נעשה בידיעת הנשיא או שטראמפ פעל בהשפעת הרוסים ללא ידיעתו.

עוד נאמר כי החקירה נגד טראמפ נוהלה במסגרת החקירה הכללית בנוגע למעורבות הרוסית. בדיווח הודגש כי החוקרים לא הגישו באופן פומבי ראיות המצביעות כי טראמפ עצמו עמד בקשר עם גורמים רשמיים בקרמלין.

בעקבות הדיווח הודיע יו"ר ועדת המשפט של בית הנבחרים, חבר הקונגרס ג'רולד נאדלר, כי הוועדה תבדוק את הדברים. נאדלר הוסיף כי הוא "ינקוט צעדים נוספים כדי להבין גם את מעשיו של טראמפ וגם את תגובת ה-FBI להתנהגותו".