תקיפות ישראל בסוריה: העמימות הפכה למיותרת

ח"כ יואב קיש מסביר מדוע ראש הממשלה והרמטכ"ל בחרו להודות שישראל תקפה בסוריה מאות פעמים, "החשיבות לעמימות פחתה בעניין הזה''.

בני טוקר , ז' בשבט תשע"ט

קיש ונתניהו
קיש ונתניהו
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ח"כ יואב קיש מהליכוד התייחס בערוץ 7 להצהרה החריגה של ראש הממשלה נתניהו, שהודה בתקיפה ישראלית נגד מאות מטרות של איראן וחיזבאללה, והאחרונה שבהן אירעה בסוף השבוע.

"לכולם ברור שמדינת ישראל נלחמת ומנהלת מערכה כנגד איראן והמאמצים שלה להתחזק בסוריה, לכן העמימות במידה מסוימת מסיימת את תפקידה. תוסיף לזה שאנחנו בסיום הקדנציה של הרמטכ"ל שרק לאחרונה אמר בעצמו שמאות אם לא אלפי מטרות איראניות הותקפו בסוריה ולכן אני חושב שבמידה מסוימת יש הרגשה שהשמירה על עמימות היא מיותרת".

לדברי ח"כ קיש, ''מה שחשוב זה המסר העיקרי שמדינת ישראל לא תיתן לאיראן להתבסס בסוריה. זו מדיניות שמוביל ראש הממשלה, מדיניות מאוד נכונה והכרחית".

"כבר עברנו את האירוע שהסורים הפילו את המטוס הרוסי וסביב זה היה דין ודברים ארוך. עכשיו אנחנו במצב שאנחנו חוזרים ומממשים את המדיניות הזאת תוך כדי שמירה על מערכת יחסים עם הרוסים. לכן אני חושב שכבר ברור לכולם מה ישראל עושה, מה היעדים של ישראל, על מה ישראל תוקפת ולכן החשיבות לעמימות פחתה בעניין הזה".

ח''כ קיש מברך על סיום מבצע "מגן צפוני" ומתייחס גם לשתיקתו של נסראללה, "מבצע "מגן צפוני" היה מבצע מאוד חשוב שהיה הכרחי ובעצם הוא היה הסיבה מדוע ישראל לא היכתה בחמאס באותו ערב שכולנו ציפינו לכך. אני חושב שעכשיו ישראל הוכיחה איך גדענו את הזרוע האסטרטגית שחיזבאללה הכין וגם חיזבאללה מבין עכשיו שחוקי המשחק השתנו וחיזבאללה לא יכול לחפור לתוך שטח מדינת ישראל ואני חושב שיהיו עוד אלמנטים נוספים מעבר לגדר אם נראה ניסיונות שלהם להמשיך בפעילות הזאת.

''לגבי שתיקתו של נסראללה, אני חושב שכל מה שהוא לא יגיד רק יפגע בו ויצור עבורו מבוכה ולכן הוא בוחר בשתיקה. שתיקה מסתבר לפעמים יותר טובה כשאין לך מה להגיד וכנראה זו האסטרטגיה שלו".

ח"כ קיש טוען כי בניגוד לאמירותיו של האלוף במיל' בריק, צה"ל ערוך למלחמה, "אני חבר פעיל בועדות המשנה של ועדות החוץ והביטחון, ישבתי עם הרמטכ"ל היוצא בפגישות רבות וארוכות ואני חושב שבניגוד למה ששמענו מהאלוף בריק, צה"ל היום מוכן היטב למערכה הבאה, וכמובן שיש עוד מה לתקן אבל אין ספק שלרמטכ"ל איזנקוט יש תרומה משמעותית ביותר לחוזקו של צה"ל ולכל בניית תוכנית החומש ואני רוצה לאחל לו בהצלחה ולברך אותו על העשייה שלו בכל השנים למען ביטחון ישראל".