"בשביל הכסף הנכדה שלי מתה"

משפטם של שלושת הנאשמים בהריגת טוהר דוד נפתח הבוקר בבאר שבע. קטטה פרצה בבית המשפט בין קרוביה ובין הנאשמים בהריגתה.

ערוץ 7 , ח' בשבט תשע"ט

בית משפט
בית משפט
צילום: ISTOCK

קטטה פרצה הבוקר בין בני משפחתה של טוהר דוד שנהרגה במסיבת טבע לבין הנאשמים, במהלך הקראת כתב האישום בבית המשפט המחוזי בבאר שבע.

אדם אחד עוכב לחקירה על ידי שוטרים בחשד למעורבות בקטטה ואישה הרה שנפגעה בקטטה פונתה לקבלת טיפול בבית החולים סורוקה בעיר.

סבה של דוד, שמואל טרבלוס, אמר הבוקר לפני הדיון, "הנכדה שלי לא לקחה סמים. הם שיחקו על הדם שלה ולא לקחו אותה בזמן. הם אוהבים כסף, בשביל הכסף הנכדה שלי מתה. הם לקחו אותה, החזירו ושיחקו בה כמו כדור".

כתב האישום הוגש לפני כחודש נגד שניים ממארגני המסיבה הבלתי חוקית ונגד סטודנט לרפואת שיניים שהועסק על ידי מארגני המסיבה במכירת כרטיסים והיה מעורב במחדל הטיפול בטוהר דוד.

על פי כתב האישום, דוד, השתתפה במסיבת הטבע שנערכה ללא רישיונות ואישורים מתאימים בצפון הנגב. לקראת השעה 6:00 בבוקר התמוטטה דוד ברחבת הריקודים ורק לקראת השעה 10:30, כאשר מצבה הידרדר, היא פונתה לבית החולים לקבלת טיפול רפואי. מותה נקבע בבית החולים.

בכתב האישום נטען כי הנאשמים ליאון בגיו, ושלמה פשרל ארגנו את המסיבה, וזאת מבלי שקיבלו אישורים כדין מגורמי המשטרה וללא קבלת רשיון לקיום המסיבה מטעם המועצה המקומית בני שמעון. אילו היו פונים השניים לקבלת רשיון מטעם המועצה, היו נדרשים, בין היתר, להוכיח למועצה, כי כחלק מההכנות למסיבה, הם שכרו שירותי אמבולנס עם צוות רפואי מקצועי.

הנאשמים לא שכרו שרותי אמבולנס או צוות רפואי כלשהו, אשר יעמוד בכוננות במתחם המסיבה, ושיהיו ברשותו אמצעים להגשת עזרה רפואית מקצועית למי ממשתתפי המסיבה, למקרה ויקלע לאירוע של מצוקה רפואית. הנאשם השלישי, עמרי חיון, היה כאמור סטודנט שנה ד' לרפואת שיניים, ועבד במסיבה כמוכר כרטיסים ומצמיד צמידים מטעם שני המארגנים, וכלל לא הועסק על-ידיהם כגורם רפואי מקצועי מוסמך.

הפרקליטות מייחסת בכתב האישום לשלושת הנאשמים עבירת הריגה. בכתב האישום צוין, כי "הנאשמים 1 ו- 2, בהיותם המארגנים של המסיבה והנאשם 3, בהיותו מי שהציג את עצמו כבעל ידע רפואי, גרמו למותה של המנוחה ביודעם, כי כתוצאה ממעשיהם ומחדליהם שלהלן הם צפויים לגרום למותה של המנוחה ובנטלם סיכון בלתי סביר לגרימת תוצאה זו".