הישוב עטרת דורש חקירה: מי רצח את הדס

בישוב עטרת קוראים לכוחות הבטחון לחקור מה גרם לכך שהדס תפוחי סטתה עם רכבה לעבר משאית, "הגשש אישש את הטענה שהיתה זריקת אבנים".

בני טוקר , ח' בשבט תשע"ט

הדס תפוחי
הדס תפוחי
צילום: המשפחה

בישוב עטרת קוראים היום לכוחות הבטחון לחקור את הנסיבות שהביאו למותה אתמול של תושבת היישוב הדס תפוחי אם לארבעה שנהרגה בהתנגשות עם משאית.

אלי רוזנבאום שכן של המשפחה בשכונת תכלת אומר לערוץ 7 שהם מצפים שבאותה נחישות בה חוקרים בימים אלה את מה שמכונה הטרור היהודי צריכים לחקור את האירוע הקשה הזה.

"אנחנו מאוד מתוסכלים ומאוכזבים מהדרך שבה כוחות הביטחון מתייחסים לאירוע הנוראי הזה. במקום שבו הדס נהרגה זיהינו סימנים של זריקת אבנים על הכביש.

דאגנו שיגיע גשש של החטיבה שאישש את הטענה שהיתה זריקת אבנים מה שמעלה את הסבירות שהדס סטתה ממסלולה והתנגשה במשאית כתוצאה מזריקת אבנים. במקום הזה מתחת לאום צאפה זורקים מדי שבוע אבנים על רכבים.

אנחנו מצפים ודורשים מהחטיבה מצה"ל השב"כ והמשטרה שיודעים לחקור היטב את המקרים שבהם יש חשד שאולי יהודים זרקו אבנים גם כאן לחקור את האמת במיוחד שזורקים כאן אבנים כל שבוע ובמיוחד לאור זה שגשש של צה"ל בדק ואישר את הדברים".

לדבריו בפן האנושי, מדובר בטרגדיה גדולה, "אני גר מולם, משפחת תפוחי יונתן והדס הגיעו אלינו לפני חמש שנים. הם קנו בית בשכונה החדשה שכונת תכלת. יש להם ארבעה ילדים קטנים מבית ספר יסודי ומטה עד גיל מעון. התחושות מאוד קשות זה ישוב קטן וכולם חברים טובים של כולם. קשה לדבר על הדס בלשון עבר, היא הייתה אישה מאירת פנים.

בווצאפ השכונתי שלנו כולם קוראים למשפחת תפוחי, 'המכולת של תפוחי', כי תמיד אם חסר משהו הדס קופצת בקבוצה ואומרת, יש לנו מוזמנים לקחת, רוחב הלב שלה החיוך שלה הכאב הוא עצום. זה משבר קשה ואנחנו איתם ביחד, כל היישוב עוטף ומחבק ורק מקווים ומתפללים שהם יתחזקו ויוכלו להמשיך הלאה".