גנץ מגיב למתקפה: הם ירו בגב אחינו הדרוזים ואנחנו נרפא

במפלגת "חוסן לישראל" מגיבים למתקפה מימין על הצהרתו של גנץ לפיה יפעל אחרי הבחירות לשינוי ב"חוק הלאום".

ערוץ 7 , ח' בשבט תשע"ט

בני גנץ
בני גנץ
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

במפלגת "חוסן לישראל" מפרסמים בצהריים (שני) תגובה חריפה למתקפות מימין על התבטאות היו"ר, הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ.

במפלגה מגדירים את התגובות לדברי גנץ, "תגובות הפניקה ואיבוד העשתונות", ומבטיחים, "הם ירו בגב של אחינו הדרוזים ואנחנו נרפא".

בין המגיבים לדברי גנץ היה ח"כ אמיר אוחנה, יו"ר ועדת חוק יסוד הלאום, שמסר בתגובה, "חוק הלאום לא דורש תיקון. חבל שבפעם הראשונה שבה גנץ בוחר לשבור שתיקה, הוא עושה זאת כדי לתקוף את חוק היסוד שמעניק למדינת ישראל את תעודת הזהות שלה ומעגן את ערכיה".

"בדבריו, גנץ למעשה מבקש למוטט את הערכים היסודיים ביותר עליהם מושתת הציונות. אסור לשכוח: רוב מכריע בכנסת (62 ח"כים) ובציבור (58%) תומכים בחוק בצורה גורפת. גנץ שבר שתיקה ופגע בחוסן ישראל", הוסיף אוחנה.

מפלגת הימין החדש תקפה גם היא את גנץ, ‏"אמירתו הראשונה של גנץ בפוליטיקה מבהירה - גנץ חבר לשמאל".

"‏חוק הלאום הינו הישג היסטורי אשר מחזיר למדינה את אופיה הלאומי, היהודי והציוני מול השחיקה המתמשכת שגרם בג"צ. ‏תכנית גנץ לשינוי חוק הלאום מבהירה את עמדתו", הוסיפו במפלגה.

השר יריב לוין ממובילי חוק הלאום תקף אף הוא ואמר "יצא המרצע מן השק ונחשף המרצ האמיתי של מועמד השמאל בני גנץ. חוק הלאום שהעבירה ממשלת הליכוד מעגן את הבסיס הציוני של מדינת ישראל וכל פגיעה בו פירושה פגיעה בהתיישבות היהודית ובזהות היהודית. נמשיך להגן על זהותה של המדינה ולמנוע כל ניסיון לפגוע בחוק הלאום".

אלוף במיל׳ עוזי דיין, חבר תנועת הליכוד, אמר בתגובה, "גנץ חיכה הרבה זמן כדי לפתוח את פיו, ובפעם הראשונה שעשה זאת, הוא בוחר לתקוף ולהחריב את אחד החוקים החשובים והצודקים שעברו סוף סוף בכנסת האחרונה. חוק יסוד המחזק את ערכיה הציוניים והיהודיים של מדינת ישראל. לאחינו הדרוזים נדאג באופן מעשי ולא בדיבורים. יצא המרצע מן השק. גנץ הוא שמאל, ומפלגתו היא אנטי חוסן לישראל. מי שרוצה ימין אחראי, ציוני ועם קבלות - צריך להצביע לליכוד".