יו"ר האיחוד הלאומי: בצלאל סמוטריץ'

129 חברי מרכז המפלגה בחרו בח"כ סמוטריץ' כמנהיג המפלגה על פני אורי אריאל. אופיר סופר, אורית סטרוק והרב עמיחי אליהו נבחרו לרשימה.

חזקי ברוך , ח' בשבט תשע"ט | עודכן: 21:50

מפלגת האיחוד הלאומי בחרה הערב (שני) את בצלאל סמוטריץ' לתפקיד היושב ראש שיוביל את המפלגה בבחירות הבאות לכנסת.

חברי המרכז העדיפו את חבר הכנסת סמוטריץ' על מנהיג המפלגה בשתי הקדנציות האחרונות, השר אורי אריאל.

השר אריאל זכה ב-40 קולות, בעוד ח"כ סמוטריץ' גרף 83 קולות של חברי המרכז. בהצבעה השתתפו 123 מתוך 129 חברי המרכז.

לרשימת המפלגה נבחרו על פי הסדר: מזכ"ל המפלגה אופיר סופר, ח"כ לשעבר אורית סטרוק, הפעיל יוסי כהן והרב עמיחי אליהו.

סמוטריץ' אמר בנאום לאחר בחירתו, "אין בי שמחה עכשיו. יש בי אימה ויראה מכובד האחריות שהטלתם זה עתה על כתפיי. הנני העני ממעש, נרעש ונפחד. בראש ובראשונה אני פונה ביראת כבוד למורי ורבי, ידידי היקר השר אורי אריאל: תודה מעומק הלב על שהנהגת את ספינת האיחוד הלאומי במשך שנים ארוכות בימים קשים וברגעי שלווה, במסירות אין קץ ובאחריות גדולה".

"אני קורא לך אורי, בקריאה נרגשת, מעומק הלב, להמשיך ולתרום מניסיונך הרב להצלחת המפלגה. אני סמוך ובטוח שעוד נכונו לך שנים רבות של עשיה למען עם ישראל, ונשמח מאוד להיות חלק מכך", הוסיף היו"ר החדש.

הוא ציין כי "בני ובנות הציונות הדתית - בפריפריה ובהתיישבות, בערים בקיבוצים ובמושבים - מובילים את מדינת ישראל בכל תחומי החיים. יש מי שמנסים בתקופה האחרונה לגמד אותנו וטוענים שהציונות הדתית סיימה את דרכה. שהיא איבדה את יכולת ההשפעה שלה. שכדי להנהיג ולהשפיע צריך לעזוב אותה".

סמוטריץ' הצהיר, "הערב, כאן בירושלים, אנו אומרים בקול צלול: הציונות הדתית היא התנועה המשפיעה ביותר במדינת ישראל והיא ממשיכה ותמשיך בכך במלא המרץ. בתורה, בחינוך, בהתיישבות, בגרעינים, בצבא, בכלכלה, בתקשורת, וכן, גם בפוליטיקה. בשביל זה היא צריכה בית - והיום אנחנו מתחברים מחדש לבית הזה".

"מכאן אני קורא לחברנו בבית היהודי בואו נתחבר מחדש - זה זמן אחדות. אני מקווה שחברינו בבית היהודי יצליחו לייצב במהרה את הספינה שלהם, לעצב את רשימתם ולהתחבר מחדש. אנחנו מתחברים היום מחדש בית אל וגבעת שמואל, קריית משה וכפר גנים, שדרות אופקים ורמת הגולן. מתחברים מחדש לגאוות היחידה ולתחושת השייכות והשליחות שמאפיינת אותנו עשרות בשנים. מתחברים מחדש לעצמנו", הוסיף חבר הכנסת.

"מכאן אנחנו יוצאים לאחד את הציונות הדתית, לגבש אותה ולהחזיר אותה הביתה", סיכם יו"ר האיחוד הלאומי החדש.

נציין כי רשימת האיחוד הלאומי צפויה להתמודד בבחירות לכנסת ה-21 כחלק מרשימה מאוחדת שתכלול ככל הנראה גם את רשימת הבית היהודי ויתכן שגם גופים פוליטיים נוספים.טוען....טוען....