משחק חובה: המספרים לקראת פואלדברנדה

בעקבות ההתעוררות של באמברג, הפועל ירושלים חייבת לנצח מחר כדי לשמור על סגנות הבית.

שילה רוזנפלד , ח' בשבט תשע"ט

הפועל ירושלים
הפועל ירושלים
צילום: לירון מולדובן, מנהלת הליגה

לאחר הניצחון על נס ציונה, שכמעט ברח לה מהידיים, הפועל ירושלים תתייצב מחר (שלישי) לעוד משחק ביתי, הפעם במסגרת האירופית, כאשר תארח את פואלדברנדה הספרדית, למשחק חובה מבחינתה.

למרות הניצחון המרשים על אנטוורפן בשבוע שעבר, הפועל ירושלים בכלל לא יכולה להיות רגועה, כי הקרב על המקום השני בבית מסרב להסתיים. בעקבות הניצחון של באמברג על אא"ק, כפי שהזכרתי בשבוע שעבר, הפועל ירושלים מרחק נקודה מהמקום השלישי בבית.

בעקבות ההפרש הקטן במשחק בסיבוב הקודם בין שתי הקבוצות (3 הפרש), הפועל ירושלים תהיה חייבת לנצח את שני המשחקים הקרובים, כי אם תפסיד באחד ובמברג תנצח את שני המשחקים הקרובים, ההפרש מהמשחק הקודם לא יהיה רלוונטי וניצחון בכל הפרש של באמברג בארנה והיא תהיה תלויה בעצמה במחזור האחרון בשמירה על המקום השני וניצחון שלה במחזור הזה, יעניק לה את המקום השני.

ועכשיו לגבי המשחק מחר. הפועל ירושלים תפגוש מחר יריבה שלא ניצחה מאז המחזור השלישי והיא נועלת את הבית של ירושלים, כך שירושלים לא אמורה להתקשות מחר. במפגש הקודם בין שתי הקבוצות, ירושלים דרסה אותה בספרד בצורה מרשימה מאוד (105:75).

הפועל ירושלים עולה עליה כמעט בכל הפרמטרים עד כה. הקבוצה הספרדית קולעת 75.8 נקודות למשחק, לעומת 87.5 נקודות של ירושלים. גם בריבאונדים היא נחותה משמעותית מירושלים, כאשר היא לוקחת 30.5 ריבאונדים למשחק לעומת 39.7 ריבאונדים של ירושלים וגם באסיסטים היא לא מתקרבת, כאשר היא מוסרת 15.2 אסיסטים למשחק לעומת 21.8 של ירושלים.

אבל באחוזים היא נותנת פייט. היא קולעת ב-48.3% ל-2, לעומת 49.8% של ירושלים והיא קולעת ב-34.1% ל-3, לעומת 36.5% של ירושלים. בעונשין היא מנצחת את ירושלים, כאשר היא קולעת ב-73.7% מהעונשין, לעומת 73.6% של ירושלים. מי שמוביל את הקבוצה הספרדית, הוא פרנסיסקו כרוז עם 13.2 נקודות באחוזים מרשימים(57.1% ל-2, 45.2% ל-3).

הפתרון הוא פשוט לשלוח אותו לקו, משם הוא מדייק רק ב-52%. הוא מוסיף 2.5 ריבאונדים ומוסר 2.9 אסיסטים. מי שעוד בולט בשורות הקבוצה הספרדית העונה באירופה, הוא מרקו פופוביץ' הותיק בן ה-36, לו עבר מרשים ביורוליג. הוא קולע העונה 10.2 נקודות למשחק, מוריד 2.2 ריבאונדים ומוסר 3 אסיסטים. לא יהיה רעיון מוצלח לשלוח אותו לקו, כי הוא מדייק ב-92.9% מרשימים מהטווח הזה.

לסיכום, נועלת הבית של ירושלים לא אמורה להוות מכשול עבור האדומים מהבירה, אך אסור לזלזל בה, כי הפסד יסבך מאוד את ירושלים במאבקי המיקום בבית והמקום השני עלול להיות בסכנה.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il