בירושלים נשלמת ההיערכות לשלג

עיריית ירושלים משלימה את היערכותה למזג אויר סוער עם אפשרות לשלג ביום רביעי. ראש העיר ליאון: "מקווים לחגיגה"

אלירן אהרון , ח' בשבט תשע"ט

מפלסות שלג בירושלים
מפלסות שלג בירושלים
צילום: חזקי ברוך

בעיריית ירושלים נערכים לאפשרות ששלג ירד ביום רביעי ועל פי התחזית הוא גם עשוי להיערם לגובה של מספר סנטימטרים.

העירייה תפעיל על פי הצורך כ-150 מפלסות שלג, טרקטורים, מפזרות מלח וכלים הנדסיים לפילוס הצירים הראשיים ולשם כך הצטיידה גם ב-250 טונות מלח לפיזור וטיפול בשלג.

במידה וירד שלג תתבצע עבודת פילוס בצירים הראשיים, למתן מענה לכוחות החירום וההצלה, והתושבים מתבקשים שלא לנהוג ברכבים פרטיים ולהישמע להנחיות הרלוונטיות לנסיעה בצירי הכבישים בתוך העיר ומחוצה לה.

מטה החירום העירוני משלים את היערכותו למזג אויר סוער ומציין כי ייתכנו שיבושים ברחבי העיר.

באתר עיריית ירושלים יופעל במידת הצורך 'אתר שלג' בו יוכלו התושבים לקבל מידע מעודכן מכלל הגורמים בעיר על מצב הצירים בעיר, מערכת החינוך, תחבורה ציבורית, חשמל ועוד.

גם מנהל החינוך נערך ויקיים הערכות מצב בדבר קיום או אי קיום לימודים במהלך השלג ולאחריו. מפאת האחריות לשמירה על ביטחונם של הילדים, הודעה על הלימודים תתקבל בהתאם להערכות מצב, ויש להתעדכן בכלי התקשורת ובאתר העירוני.

אגף הרווחה ושרותי בריאות הציבור מטפלים בדרי רחוב, באוכלוסייה מוגבלת, בקשישים וכן נותנים מענה לפניות התושבים.

ראש העיר משה ליאון אמר כי "עיריית ירושלים משלימה את היערכותה לקראת האפשרות לשלג, אגף הרווחה, אגף שפ"ע והשירות הוטרינרי ערוכים לטפל בכל תרחיש".

"לצד החגיגה שאנחנו מקווים שתהיה, השלג מחייב גם היערכות אישית של התושבים שנדרשים לנהוג בשיקול דעת ובאחריות ולהישמע להנחיות העירייה וגורמי הביטחון", הוסיף ליאון.