רגעי האימה: "אזקו אותי וירקו עלי, אין לי קשר לפרשה"

אחד מעצורי השב"כ שהשתחרר למעצר בית משחזר בראיון ראשון לערוץ 7 את הרגעים הקשים של החקירות. "רודפים את נוער הגבעות"

אלירן אהרון , ח' בשבט תשע"ט

הנער שנעצר על ידי השב"כ משחזר
הנער שנעצר על ידי השב"כ משחזר
צילום: אלירן אהרון

אחד מהנערים שנעצרו על ידי השב"כ בחשד למעורבות ברצח פלסטינית ושוחרר למעצר בית בתחילת השבוע, מספר בראיון ראשון לערוץ 7 על רגע המעצר ועל הרגעים הקשים שאחריו.

ראשית הוא מספר על מעצר חבריו. "היינו בשבת בישיבה. בבוקר קמנו להתפלל ותיקין וראינו הרבה כוחות של משטרה ושב"כ מסתובבים. הם הגיעו אל הראש הישיבה ודיברו איתו וסיפרו לו שהיה את המקרה הזה בלילה. זו פעם ראשונה ששמענו על כך. אחרי כמה ימים הם הזמינו לחקירה 17 ילדים".

"ביום ראשון לפני שבועיים היתה פשיטה ענקית על הישיבה ועצרו את אחד החברים שלי. חבר אחד נעצר בדרך לישיבה ועוד חבר בבית ולקחו אותם לחקירות. הם היו שבוע בשב"כ", מוסיף הנער.

הוא לא שיער שגם הוא ימצא את עצמו במעצר. "במוצאי שבת רציתי לצאת להפגנה וכשיצאתי מהבית הגיעו שניים והציגו לי צו מעצר ואיסור פגישה עם עורך דין. לקחו אותי בלי שנתנו להורים שלי להתקרב אלי".

הנער מספר על תנאי החקירה הקשים. "במתקן של השב"כ לקחו לי את כל הבגדים ונתנו לי בגדים שלהם כדי שלא יהיה לי שום דבר משלי. שמו לי כיסוי על העיניים, אזקו אותי לכסא וישבתי כך שעות. לפעמים חמישה חוקרים יושבים בחדר, צועקים, יורקים ואומרים מלים קשות".

הוא מאשים כי יש רדיפה כלפיו וכלפי חבריו. "רודפים את נוער הגבעות. מדובר בצדיקים שרוצים ליישב את ארץ ישראל והשב"כ פשוט רודף אותם בלי שום הסבר".

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו מוסיף, "אנחנו שמחים שהנערים יחזרו בקרוב לישיבה ולמשפחות שלהם. צר לנו שהנערים נעצרו על לא עוול בכפם ואנחנו דורשים שתתקיים חקירה מקיפה של השב"כ ושל משטרת ישראל איך מוצאים את עצמם ארבעה נערים, שנחשדים על משהו שאינם קשורים אליו, במרתפי השב"כ בתנאים מזעזעים תוך כדי השפלות שפוגעות בזכויות ובנפשם של הקטינים. באותה נשימה אנו מציפים ומייחלים שגם החשוד האחרון ישוחרר בהקדם".