רופא בכיר: אם נתניהו יגיע - לא אטפל בו

מנהל המחלקה הנוירולוגית בהלל יפה אמר בשיחה עם עמיתו: "צריך להעיף אותו". בית החולים: ד"ר ריבר אינו איש פוליטי.

ערוץ 7 , ט' בשבט תשע"ט

אילוסרטרציה
אילוסרטרציה
צילום: אייסטוק

ד"ר ירון ריבר, מנהל המחלקה הנויורולוגית בבית החולים הלל יפה, התבטא בצורה בעייתית וחמורה מאוד נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

ריבר אמר לרופאים ולאחיות במחלקה כי אם יפונה נתניהו לבית חולים הוא יסרב לטפל בו, כך מדווח הבוקר העיתון "ישראל היום".

נציין בית החולים ממוקם בעיר חדרה, וביתו של נתניהו נמצא בקיסריה. במקרה חירום רפואי, אם נתניהו ישהה בביתו בקיסריה, הלל יפה הוא בית החולים הקרוב ביותר.

ד"ר ריבר אמר את הדברים לפני כמה ימים במחלקה הנוירויולגית, שאותה הוא מנהל. "צריך להעיף אותו, צריך להוריד אותו", אמר הרופא הבכיר, כשנשאל על מי הוא מדבר השיב שהוא מדבר על ראש הממשלה נתניהו, "הוא גר בקיסריה, ואם יגיע לכאן אני לא אטפל בו", צוטט הרופא.

מהליכוד נמסר בתגובה: ''השנאה המטורללת לנתניהו שוב שוברת שיאים. הוא לא יטפל בראש הממשלה נתניהו, אבל במחבל הוא בטח יטפל. בושה!''.

מהנהלת המרכז הרפואי הלל יפה נמסר כי ''למרכז הרפואי הלל יפה רקורד של עשרות שנים של טיפול מקצועי, איכותי ומסור לקהילה כולה, ללא הבדל דת, גזע, מין, תפיסה פוליטית או אחרת. כך היה, כך עכשיו, וכך יהיה לעד.

''המרכז הרפואי שירת לאורך השנים במסירות רבה אישי ציבור רבים, ביניהם, ראשי ממשלות, נשיאים, ראשי מועצות ועיריות המתגוררים או שהתגוררו באזור, לרבות את ראש הממשלה הנוכחי, כשהיה צורך בכך (כך גם פורסם בעבר בהרחבה בכלי התקשורת).

''ד"ר ריבר טיפל עד היום בעשרות אלפי מטופלים, ובכל אדם באשר הוא אדם במקצועיות ובמסירות, כך עשה וכך ימשיך לעשות. כל אמירה שאינה בהלימה לחזון בית החולים לתת מענה וטיפול רפואי שוויוני, איכותי, נגיש וזמין על ידי מי מעובדיו, אינה מקובלת''.