חילופי הרמטכ''ל ה-22
''ינהיג את צה"ל בנחישות ובמקצועיות''

אביב כוכבי יקבל דרגת רב אלוף וימונה לרמטכ''ל צה''ל במקומו של הרמטכ''ל היוצא גדי איזנקוט שאמר "תשמרו על רוחו ועל כוחו של הצבא".

יוני קמפינסקי , ט' בשבט תשע"ט

אביב כוכבי
אביב כוכבי
צילום: דובר צה"ל

האלוף אביב כוכבי יקבל הבוקר (שלישי) דרגות רב אלוף וימונה לרמטכ''ל ה-22 של צה''ל.

הרמטכ''ל היוצא רא''ל גדי איזנקוט פרסם את פקודת היום האחרונה שלו, בה נאמר "זקפו רָאשיכם וּקבלו את הערכתי העמוקה על הנכונות להיות מגיני ארצנו. כחייל וְכִמפקד משך עשרות שנים, וּמהיום - ככל אזרח בישראל השָׂם בכם את מבטחו, אני סומך עליכם כי גם בֶּעתיד תשמרו על רוחו ועל כוחו של צבא ההגנה לישראל".

שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן שמינה את כוכבי לרמטכ''ל, סיפר הבוקר כי ''אחת מההחלטות החשובות שקיבלתי במהלך כהונתי כשר הביטחון היתה בחירת הרמטכ"ל.

''אני בטוח שרב אלוף אביב כוכבי, לוחם ומפקד נערץ, ינהיג את צה"ל בנחישות ובמקצועיות. הבחירה ברב אלוף כוכבי היתה הבחירה הנכונה. בהצלחה!", איחל ליברמן בחשבון הטוויטר שלו.

הרמטכ''ל המיועד כוכבי שימש בעבר כסגן הרמטכ''ל, מפקד פיקוד הצפון, ראש אמ"ן, ראש חטיבת המבצעים באמ"ץ, מפקד אוגדת עזה, מפקד עוצבת האש ומפקד חטיבת הצנחנים.

ראש הממשלה נתניהו אמר לאחר אישור מינויו בממשלה, כי כוכבי הוא "קצין מצטיין ועתיר הישגים, מלא כרימון בתכניות חדשניות ואני בטוח שיעלה את צה"ל לפסגות חדשות וייתן מענה לאתגרים כקודמו. תודה לגדי איזנקוט על שירות מסור וחשוב בתקופה לא פשוטה".