נתניהו: אני מציע לאיראנים - צאו מהר מסוריה

ראש הממשלה בטקס חילופי הרמטכ''ל: "נמשיך בפעילות שלנו בסוריה במלוא העוצמה".

עדו בן פורת , ט' בשבט תשע"ט

טקס חילופי הרמטכ"ל
טקס חילופי הרמטכ"ל
צילום: קובי ריכטר - TPS

ראש הממשלה בנימין נתניהו שנאם הבוקר (שלישי) בטקס מינויו של אביב כוכבי לרמטכ''ל ה-22 של צה''ל, התייחס למערכה הישראלית נגד התבססות איראן בסוריה.

''השורות האחרונות בדפי המורשת של הרמטכ"ל היוצא נכתבות היום, ובמקביל נכתבות השורות הראשונות בגיליון העשייה של הרמטכ"ל הנכנס", אמר נתניהו בפתח דבריו. ''בשליחותנו המשותפת להבטחת ביטחון ישראל אסור שיהיה חלל ומעצור. חייב להיות רצף של נשיאה בעול למען המדינה וביטחונה''.

''הזירות משתנות, בעזה, בלבנון ובמקומות אחרים, אך מולנו עומד גורם אחד מרכזי - איראן ושלוחות הטרור שלה. פעלנו ביחד בשיקול דעת כדי לסכל את אלו המבקשים את נפשנו. אנחנו צריכים לנקב את השקרים של איראן''.

''איראן משגרת לווין תמים, אבל בעצם רוצה להשיג את השלב הראשון של טיל בין-יבשתי, בניגוד להסכמים", הדגיש ראש הממשלה.

נתניהו הגיב לדובר משרד החוץ האיראני שאמר אתמול שלאיראן אין נוכחות צבאית בסוריה אלא היא רק מייעצת לסוריה. "אז אני מייעץ לאיראנים לצאת משם מהר, כי אנחנו נמשיך במדיניות התקיפה שלנו, כפי שהבטחנו וכפי שאנחנו עושים, ללא מורא וללא הפסקה''.

ראש הממשלה רמז כי יש להעלות את תקציב הביטחון, ''אנחנו בנקודת מעבר היסטורית. עד עכשיו פירות הכלכלה החופשית שטיפחנו מימנו את צורכי הביטחון, ועכשיו עלינו להשקיע עוד בביטחון מול איומים שלא הכרנו לפני. יחד נזניק את צה"ל לשיאים חדשים של תחכום, טכנולוגיה וחדשנות. זה לא יומרני לקבוע שבכוונתו וביכולתנו להקדים את כל העולם''.