פורום הנשים של הבית היהודי: לשריין אשה במקום 2

בפורום מסבירים כי הצבת אשה במקום ה-3 כפי שמוצע כעת תדחוק את הנשים ברשימה המאוחדת למקומות ה-5 וה-6 הספק ריאליים.

ערוץ 7 , ט' בשבט תשע"ט

נציגות פורום הנשים במפגש עם ניר אורבך בשבוע שעבר
נציגות פורום הנשים במפגש עם ניר אורבך בשבוע שעבר
צילום: דוברות

פורום הנשים במפלגת הבית היהודי פנה היום (שלישי) במכתב לחברי מרכז המפלגה, בו הוא מבקש מחברי המרכז לקבוע כי המקום המשוריין לאשה ברשימת המפלגה יהיה המקום השני.

"נדרשת מכולנו עבודה מאומצת על מנת להחזיר את אמון הציבור במפלגה ולמשוך מצביעים לתמוך ב'בית היהודי' ובערכים הייחודיים שהיא מביאה עמה לממשלת ישראל ולציבוריות הישראלית מאז הקמת המדינה", מציינות חברות הפורום.

ךדבריהן, "יש חשיבות גדולה מאוד ליצירת רשימה אטרקטיבית, מגוונת ומייצגת. היום כבר ברור לכל, שרשימה ללא אישה במקום ריאלי, צפויה להביא לכשלון חרוץ בבחירות".

במכתב נטען, "בהינתן שיהיה איחוד עם 'האיחוד הלאומי' צפויה רשימה בשיטת ריץ'-רץ' (שיבוץ לסירוגין של נציג מכל מפלגה, כש"הבית היהודי" בראש). במפלגת 'האיחוד הלאומי' מדורגת אורית סטרוק במקום ה-3 והמשמעות של זה ברשימה מאוחדת היא מקום 6. כרגע, בהצעת מזכירות 'הבית היהודי' שתעלה להצבעה במרכז, מובטח שריון לאישה במקום ה-3. באיחוד עם 'האיחוד הלאומי' משמעות הדבר – אישה במקום ה-5, אלא אם כן אישה תיבחר לתפקיד היו"ר או תזכה ע"י המרכז במקום גבוה יותר ללא שריון".

"המספרים האלה צריכים להדאיג אותנו", מציינות חברות הפורום, "הצבת נשים במקום ה 6-5 היא על סף הריאלי. במצב הנוכחי, הציבור מצפה לראות אישה ברביעיה הראשונה של הרשימה לכנסת. בלי זה, יש ציבור גדול מאוד שידיר רגליו מהמפלגה, כולל נשים רבות הפעילות כיום במסגרתה. אנחנו חייבים להציג אישה במקום ריאלי ומובטח! זה לא דיון על שוויון זכויות, אלא על ייצוג, על הפנים ש'הבית היהודי' יציג לציבור המצביעים".

"ב'בית היהודי' 43% מהמתפקדים הן מתפקדות. במרכז 'הבית היהודי' חברות כ- 30% נשים. וכן, בקרב ציבור המצביעים ל'בית היהודי' יש לשער שיש כ-50% נשים..... הרשימה שלנו צריכה לשקף את המציאות הזאת ולתת קול ופנים לציבור שמחפש רשימה מגוונת ומייצגת", נאמר עוד במכתב.

לקראת סיום מבקשות חברות הפורום, "לפעול עתה במקביל ב-3 דרכים מרכזיות על מנת לוודא ייצוג ראוי של נשים ברשימתנו: 1. אנו קוראים לחברי המרכז לתמוך בהצעה הקוראת לשריון אישה במקום ה-2 ב'בית היהודי' (שפירושו מקום 3 ברשימה לכנסת בהנחה של איחוד עם 'האיחוד הלאומי'). 2. אנו קוראים לוועדה הציבורית לפתוח את הראש ולהתאמץ לאתר אישה המתאימה לתפקיד יו"ר המפלגה. 3. אנו קוראים לכלל חברי המרכז לתמוך בנשים אשר יגישו מועמדותן לרשימה. נשים שישתבצו ברשימה ללא צורך בשריון הן תעודת כבוד להן ול'בית היהודי'. יש נשים ראויות ומתאימות – תמכו בהן ואל תבנו על השריון בבחינת 'הסתפקות במועט'. ייצוג נשי ראוי ברשימה ימשוך קהל בוחרים גדול ומשמעותי ומשדר מסר של מפלגה רעננה, קשובה ומגוונת ובע"ה יוביל לשותפות משמעותית של 'הבית היהודי' בממשלה הבאה של מדינת ישראל".