סדקים בלשכת עוה"ד: 3 בכירים התפטרו

המשנה לראש הלשכה, עו"ד משה טייב, ושניים מסגני ראש הלשכה, מעיין אמודאי ושחר אורגד, פרשו מהקואליציה של נוה והתפטרו מתפקידיהם.

שלמה פיוטרקובסקי , ט' בשבט תשע"ט

מסרב להתפטר. אפי נוה
מסרב להתפטר. אפי נוה
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

המשנה לראש לשכת עורכי הדין, עו"ד משה טייב, ושני סגניו של ראש הלשכה אפי נוה, עורכי הדין מעיין אמודאי ושחר אורגד, שלחו מכתב לראש הלשכה שבו הודיעו לו כי הם פורשים מהקואליציה בראשותו.

השלושה ציינו במכתבם כי הם אינם יכולים להמשיך לכהן תחת נוה בשעה שמצבה של הלשכה רק הולך ומתדרדר ולכן הם מתפטרים מתפקידיהם.

נוה צפוי לעמוד לדין לאחר שנתפס בשעת מעשה על ידי אנשי הביטחון בנתב"ג, בעודו מנסה לסייע לבת זוגו להיכנס לישראל במרמה. בימים האחרונים נפוצו שמועות כי הוא מעורב בפרשה נוספת, שעליה הוטל צו איסור פרסום, ודבר קיומה נחשף בגל"צ.

נוה השעה את עצמו מחברותו בוועדה למינוי שופטים, אולם נכון לעכשיו הוא מתעקש להמשיך לעמוד בראש לשכת עורכי הדין, למרות החשדות החמורים נגדו.

"בשנים הראשונות הובלת את הלשכה בראש מורם והבאת אותה לפסגות חדשות, אולם כעוצמת הנסיקה - כך עוצמת ההתרסקות", כתבו לנווה שלושת הבכירים המתפטרים. "לשכת עו"ד איננה עסק פרטי של איש ולכן להבדיל "מהנהגת הלשכה" שבחרה לתמוך בך בפן החברי, אנו החלטנו להציב את הציבור בראש סדר העדיפויות, לוותר על כיסאותינו ולהתפטר מתפקידנו."

המשנה לראש הלשכה, עו"ד משה טייב, אמר: "בעת הזו לא נותרה לנו ברירה אלא לקבל החלטה קשה וכואבת. אני מבין שאפי נמצא בסערת רגשות ואני מזדהה עם המצוקה האישית שלו, אך לטובת הלשכה וציבור עורכי הדין החלטנו להתוות את הדרך באמצעות דוגמה אישית ולהתפטר".

טייב, אמודאי, ואורגד הוסיפו עוד: "חשוב לנו לעשות את ההפרדה בין אפי נוה האדם, שלו אנו מאחלים מעומק הלב שיוכיח את חפותו ויחלץ מהתקופה הקשה שהוא חווה, לבין אפי נוה איש הציבור וראש לשכת עורכי הדין. כאשר איש ציבור נקלע למערבולת כזו, אסור לו לכבול אליו את הגוף שבראשו ולפגוע בו".

מלשכת עורכי הדין נמסר בתגובה: "התפטרות חברי הקואליציה המדוברים נובעת אך ורק ממניעים אישיים ולא על רקע אידיאולוגי כפי שהם מנסים להציג את הדברים. משה טייב שימש כיו"ר החברה הכלכלית ורק לפני שבוע הודח מתפקיד זה ע"י הוועד המרכזי עקב אי אמון גורף של הוועד המרכזי בתיפקודו המקצועי. לגבי מעיין אמודאי, מדובר במי שיו"ר ועדת האתיקה הארצית ויו"ר ועדת ההתמחות הארצית ביקשו שניהם להעבירו מתפקידיו בשל התנהגות בלתי הולמת והנושא נמצא על סדר יומו של הוועד המרכזי. לכן זאת התפטרות ממניעים שונים בתכלית מהעטיפה שבה נעטפו".