רשימה מאוחדת עם ש"ס? נעשה סקרים

ח"כ יעקב אשר מביע סיפוק לנוכח החתימה הקרובה על ההסכם בין "אגודה" ל"דגל" ומבהיר מי לא יוכל להיכלל ברשימה חרדית מאוחדת.

ערוץ 7 , ט' בשבט תשע"ט

ח"כ יעקב אשר
ח"כ יעקב אשר
Photo by Noam Revkin Fenton/Flash90

ח"כ יעקב אשר (דגל התורה) סיפר הערב (שלישי) בראיון לרדיו "קול חי" כי החתימה על ההסכם לריצה משותפת של "אגודת ישראל" ו"דגל התורה" קרובה.

לדבריו, "יש בשורה גדולה מאד בכך שהציבור רואה את 'יהדות התורה' על שני מרכיביה שלושה חודשים לפני הבחירות באחדות אמיתית מבלי להתכתש במשך חודשים ולהגיש את הרשימה ברגע האחרון".

אשר אישר כי הרשימה תחולק באופן שוויוני בין שתי המפלגות והסביר, "בגלל אופי העבודה בכנסת - הנוסחה האמתית והכי יעילה זה שוויוניות מלאה בין שתי המפלגות מבלי להיכנס לדקויות של אחוזים לכאן או לכאן כפי שיכול לבא לידי ביטוי במונציפלי".

בהמשך נשאל ח"כ אשר על האפשרות ש"יהדות התורה" תתאחד לרשימה משותפת גם עם ש"ס, "ההחלטה תתקבל אחרי בדיקה מעמיקה של סקרים, האחדות תיתן רוח גבית להתלהבות של הציבור שיראה את מרנן ורבנן מכל החוגים על במה אחת. מצד שני לש"ס יש מאגר של מצביעים מסורתיים, ויתור עליהם עלול לפגוע במס' המנדטים שש"ס תגרוף".

עם זאת הסביר אשר כי האחדות תוכל לכלול רק את המפלגות הכפופות למועצות הרבנים, "אנחנו לא המחנ"צ, לפיד או גנץ שבודקים אפשרויות חיבור. אנחנו מיצגים בכנסת את גדולי ישראל ומשם צריך לבוא הבסיס לאחדות. מי שכפוף לדעת תורה של מועצות גדולי וחכמי ישראל הוא חלק מהאחדות".