המשפחה השכולה:
זו לא תאונה "רגילה", דורשים חקירה

יובל לנגזם, אחיה של הדס תפוחי ז"ל שנהרגה בתאונה סמוך לעטרת, דורש בשם המשפחה לחקור בדחיפות האם מדובר בפיגוע.

יובל לנגזם , ט' בשבט תשע"ט

הדס תפוחי
הדס תפוחי
צילום: המשפחה

הדס בתנו, אחותנו ואשת גיסנו - נהרגה. ההודעה הראשונה של המשטרה הייתה שמדובר בתאונת דרכים. עד היום לא קיבלנו הודעה אחרת.

מאידך, אנחנו נחשפים ליותר ויותר אינדיקציות מהשטח שמראות חד משמעית כי יש חשד סביר מאוד שמדובר באירוע חבלני של זריקת אבנים שגרמה למותה של הדס.

בין השאר, הגיעו אלינו צילומים של אבנים שנזרקו על הכביש, יש בידינו הקלטה של הגשש של החטמ"ר שמאשר כי מדובר באבנים שהושלכו.

ישנן עוד אינדיקציות שנוכל לפרט המצביעות על סיכוי גבוה מאוד שלא מדובר בתאונת דרכים רגילה.

אנו דורשים להפעיל, במלוא העוצמה ובאופן דחוף, חקירה גם בכיוון הלאומני. חקירה יסודית ורצינית בכל האמצעים הצבאיים והמודיעיניים, כפי שיודעים לעשות כשצריך.

אנחנו לא מוכנים להניח ולהרפות, אפילו בשעה כ"כ כואבת שלנו כמשפחה בראשית ה'שבעה' - עד שלא נדע בבירור שהכיוון הלאומני נבדק בכל העוצמה והיסודיות.

נודה לעזרתכם בהצפת הנושא כדי שלא ייעלם בשלל האירועים וירד מסדר היום.

הדס תפוחי נהרגה שלשום ראשון (בתאונת דרכים קשה בין רכבה לבין משאית בכביש 465 סמוך לישוב בו היא מתגוררת, עטרת.

זמן קצר לאחר התאונה עלה החשד כי התאונה נגרמה עקב אבנים שנזרקו על הרכב בו נסעה הדס, אולם בישוב עטרת ובמשפחתה של הדס טוענים שהנושא לא נחקר כראוי.

אלי רוזנבאום שכן של המשפחה בשכונת תכלת אומר לערוץ 7 שהם מצפים שבאותה נחישות בה חוקרים בימים אלה את מה שמכונה הטרור היהודי צריכים לחקור את האירוע הקשה הזה.

"אנחנו מאוד מתוסכלים ומאוכזבים מהדרך שבה כוחות הביטחון מתייחסים לאירוע הנוראי הזה. במקום שבו הדס נהרגה זיהינו סימנים של זריקת אבנים על הכביש.

דאגנו שיגיע גשש של החטיבה שאישש את הטענה שהיתה זריקת אבנים מה שמעלה את הסבירות שהדס סטתה ממסלולה והתנגשה במשאית כתוצאה מזריקת אבנים. במקום הזה מתחת לאום צאפה זורקים מדי שבוע אבנים על רכבים.

אנחנו מצפים ודורשים מהחטיבה מצה"ל השב"כ והמשטרה שיודעים לחקור היטב את המקרים שבהם יש חשד שאולי יהודים זרקו אבנים גם כאן לחקור את האמת במיוחד שזורקים כאן אבנים כל שבוע ובמיוחד לאור זה שגשש של צה"ל בדק ואישר את הדברים".