הוגש כתב אישום נגד ד"ר דניאל דריי

דריי השמיט מדו"חות המס סכום כולל של 2,871,250 ש"ח וכן הכין פנקסי חשבוניות כוזבים שאינם כוללים את הכנסתו זו.

ערוץ 7 , י' בשבט תשע"ט

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: iStock

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה כתב אישום נגד ד''ר דניאל דריי בגין עבירות מס, זיוף, שיבוש מהלכי משפט ועוד.

דריי הינו סקסולוג אשר עסק במתן טיפול בקליניקה בתל-אביב והיה חייב בהגשת דו"חות על הכנסותיו מעיסוקו.

לפי כתב האישום, במהלך השנים 2006-2012 הגיש דריי לפקיד השומה דו"חות בנוגע להכנסותיו מעיסוקו. במהלך התקופה, במזיד ובכוונה להתחמק ממס, השמיט דריי מהדו"חות סכום כולל של 2,871,250 ש"ח וכן הכין פנקסי חשבוניות כוזבים שאינם כוללים את הכנסתו זו.

כמו כן, בשנים 2013 ו-2014 הכין דריי פנקסי חשבוניות כוזבים והשמיט מהם הכנסות בסכום כולל של 507,625.

בכוונה להתחמק ממס, פעל דריי במרמה, עורמה ותחבולה, השמיט מספרי הנהלת החשבונות ודיווחיו לפקיד השומה חלק מהתקבולים; ניהל יומני פגישות ויומני רופא כפולים – הראשון תעד את מתן הטיפולים בפועל והשני תעד באופן חלקי את הטיפולים שניתנו בקליניקה על ידי דריי; קיבל תשלומים במזומן ועוד.

עוד לפי כתב האישום, לאחר מועד פתיחת החקירה בעניינו, מילא דריי 45 חשבוניות של חברה שבבעלותו באופן הנחזה להיות כאילו החשבוניות הוצאו בשנת 2012 בגין טיפולים ללקוחותיו, וזאת בכוונה להכשיל את החקירה נגדו או להביא לידי עיוות דין. דריי אף זייף 13 קבלות, באופן הנחזה להיות כאילו הוצאו בגין טיפולים שניתנו למטופליו של דריי בשנת 2011 וחתם חתימה הנחזית להיות חתימתה של עובדת בקליניקה.

בהמשך מסר דריי את החשבוניות הכוזבות והקבלות המזויפות לבאי כוחו לצורך הצגתם בהליך החקירה או בהליך המשפטי נגדו ועל מנת שיטענו בכזב כי דריי דיווח על הכנסותיו ממטופליו במסגרת דיווחי החברה. העתקי החשבוניות הכוזבות הוצגו ונמסרו לפרקליטות במסגרת הליך שימוע שהתקיים בעניינו של דריי.