המכתב המלא
בנות המכינה לרמטכ"ל: אנו מצדיעות לך

בנות מחזור ד' במכינה הקדם צבאית הדתית "לפידות אמונה", שיגרו מכתב לרמטכ''ל הנכנס רא''ל אביב כוכבי. "מגיעות לצבא עם מורל גבוה".

ערוץ 7 , י' בשבט תשע"ט

אביב כוכבי
אביב כוכבי
צילום: פלאש 90

לכבוד
הרמטכ
"ל הנכנס
רב-
אלוף אביב כוכבי
שלום וברכה,

ברצוננו לברך אותך על מינויך לתפקיד ראש המטה הכללי החדש של מדינת ישראל.

בספר במדבר, אנו רואות את ציווי ה' למשה- "קח לך את יהושע בן-נון, איש אשר רוח בו וסמכת את ידך עליו". (במדבר, כז ',יח') אנו מאמינות בלב שלם שכשם שיהושע, היה 'איש אשר רוח בו', כך גם אתה, ניחנת ברוח גדולה ותדע להוביל את עם ישראל ואת צבאו באופן המדויק ביותר.

מדינת ישראל הקטנה והיפה שלנו עומדת איתן כבר שבעים ואחת שנים בין השאר בזכות מנהיגים חזקים העומדים בראשה. אין זה ברור ומובן מאליו שיש לנו, כעם יהודי, ארץ ומדינה ריבונית מתקדמת וחזקה העומדת מול כל האויבים הקמים עלינו.

כעולות חדשות אנו חווינו את חוסר הנוחות והפחד שבחיים במדינה לא יהודית, ואין בפינו מספיק מילים לתאר את הכרת הטוב שלנו על החיים במדינת ישראל.

אנו חניכות במכינה התורנית הקדם צבאית "לפידות אמונה" אשר יושבת כרגע בחוות החקלאות שדה-בר שבמזרח גוש עציון.

אנו מכינה המונה ארבעים ושניים בנות דתיות בוגרות אולפנה וחינוך דתי, הרוצות לחזק את החוסן הנפשי והאמוני שלהן לקראת שירות משמעותי בצבא ההגנה לישראל. המכינה עברה קשיים רבים מאז היווסדה ביישוב מעלה מכמש שבבנימין, אך היא צולחת את כל הקשיים בעיקר בזכות האמונה הגדולה של המייסדים שלה והתפקיד החשוב שהיא מהווה בחיים של בנות דתיות המעוניינות להתגייס לצה"ל.

בנות המכינה מגיעות לצבא עם מורל גבוה לשירות תורם ומשמעותי, ומשרתות במגוון תפיקידים כגון חוקרות מודיעין ביבשה ובחיל האוויר, משק"יות דוברות, מורות חיילות, קמב"ציות, מדריכות בחילות השונים ועוד. אחוז הקצינות היוצאות מתוך המכינה הוא כארבעים אחוז.

כמאמר מורינו ורבינו הרב קוק זצ"ל- "האהבה הגדולה שאנו אוהבים את אומתנו, לא תסמא את עיננו מלראות את כל מומיה, אך גם אחרי הביקורת היותר חופשית, נקייה היא מכל מום". כחניכות במכינה קדם צבאית, וכאזרחיות במדינת ישראל אנו מצדיעות ומאחלות לך שתראה את קשייה של אומתנו ומדינתנו, אך שתזכה גם לראות כל יום מחדש את יופייה וייחודה.

בתקווה שתחווה שירות של הצלחה, ברכה ורוח עם איתן, ובאמונה שתמשיך את קו המנהיגים הצבאיים של האומה הישראלית- מיהושע בן נון, דרך בר כוכבא והרמטכ"ל יעקב דורי, ועד אליך היום.

בהוקרה והערכה רבה
לאה גרוס, תמר צודקוביץ,
בנות מחזור ד' של מכינת לפידות אמונה וצוות המכינה