אהוד ברק: מחנה השמאל לא מתלכד בגלל אגו

ראש הממשלה לשעבר קורא לתומכי השמאל להתלכד מאחורי מנהיגותו של אבי גבאי. "איש רציני מאוד".

ערוץ7 , י' בשבט תשע"ט

אהוד ברק
אהוד ברק
צילום: פלאש 90

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק קורא לגוש השמאל לפעול יחד לשם החלפת הממשלה.

״אין שום מניעה אמיתית, מלבד אגו של אנשים, להתלכד. היות ואלו בחירות גורליות וכל אלו שחושבים שזה רק המשחק המקדים לא מבינים את עוצמת הסיכון. נתניהו עם הגב אל הקיר והפנים לתהום ולבית הכלא, יעשה כל דבר כולל העברת חוק צרפתי ופסקת התגברות מורחבת כדי להגן על עצמו מפני כתב אישום על שוחד", אמר ברק בראיון לחדשות 13.

הוא הוסיף כי "ברור שמחנה השמאל כולו חלש כשהעבודה לא מלוכדת. אבל אני לא מכיר את הפרטים. אני חושב שציפי היא אישה מצוינת. וגבאי הוא מנהיג יוצא דופן באישיות שלו ובהישגים שלו".

ברק ציין כי אבי גבאי מתאים להוביל את המחנה. "אין ספק, הם בחרו אותו. במפלגה הזו לא הכול מוכרע בין האוזניים של בנאדם אחד, כמו במפלגות אחרות. אז יש מאבקים והתנגדויות אני מכיר את זה היטב. אבל גבאי הוא איש רציני מאוד".

ראש הממשלה לשעבר, התייחס לפרשה המשפטית החדשה ואמר, "זה דבר חמור מאוד. שורשו הוא באווירה שיש היתר לשחיתות שנובעת מתוך הממשלה ומראש הממשלה. זו האווירה שלפיה הכול הפקר ואיש הישר בעיניו יעשה - ואחר כך עורכי הדין יחלצו אותו משם".

"באווירה זו ההשחתה לא מתקבלת כמשהו שצריך להיאבק בו אלא כמשהו שהוא מובן מאליו וצריך להשלים איתו. הפרשה הזו מטילה צל כבד במיוחד כשאתה חושב על הדמויות המעורבות בפרשה - מנדלבליט ואיזה חברים הוא בוחר לעצמו. על שיקול הדעת של שקד ואיזה מן עסקות היא מאשרת. איך היא נותנת בכלל לדמות כזו להיות דמות מרכזית במה שהוועדה למינוי שופטים מחליטה?", הוסיף ברק.