אקוניס בשומרון: מדינה פלסטינית תביא למנהרות בכפר סבא ורעננה

שר המדע והטכנולוגיה ח"כ אופיר אקוניס ביקר בשומרון והזהיר מהקמת מדינה פלסטינית.

אורלי הררי , י"א בשבט תשע"ט

אקוניס בשומרון
אקוניס בשומרון
צילום: רועי חדי

שר המדע והטכנולוגיה ח"כ אופיר אקוניס הגיע לביקור בשומרון, נפגש עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ושוחח איתו בנושאים המקצועיים השונים.

אקוניס אמר לאחר המפגש: "אני מסיים ביקור נוסף במועצה האזורית שומרון בראשותו של חברי הטוב והוותיק יוסי דגן. אני נמצא כאן לא בפעם הראשונה, בוודאי לא האחרונה בשנים הקרובות, כדי לבוא ולומר את הדברים: אנחנו חייבים להגביר את קצב הבניה בהתיישבות בשומרון ביהודה, קודם כל כדי להבטיח את הזכות הטבעית שלנו, על הארץ שלנו, וכדי למנוע את הקטסטרופה ואת מה שאני הגדרתי בעבר התאבדות של מדינת ישראל וזה: הקמת מדינת טרור פלסטינית במקום הזה.

אנחנו בלמנו מנהרות מלבנון ליישובי אצבע הגליל, מי שרוצה מנהרות לכפר סבא ולרעננה ולהרצליה, שיתמוך במדינה פלסטינית. בגלל שאנחנו לא רוצים בזה, ואנחנו לא רוצים בירי טילים על ישובים אנחנו רוצים לראות כאן התיישבות בסדר גודל הרבה יותר גדול. אני מודיע כאן שאני תומך תמיכה מלאה קודם כל בהגדלת התקציב של מרכיבי הבטחון, שצריך עוד להגדיל אותו בישיבות הממשלה הקרובות, בראש ובראשונה בטחון מביא לכאן יותר תושבים.

בניה מביאה לכאן יותר תושבים, ובניה בהיקפים גדולים ביהודה בשומרון ובכל המרחב הזה, היא בעיני גם הבלם להקמת מדינת טרור פלסטינית בשטח הזה. אחד הצעדים הראשונים של הכנסת ה 21 חייב להיות החלת הריבונות הישראלית על המרחבים היהודיים ביהודה ושומרון"

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון השיב "אנחנו מסתכלים על הממשלה הזו, ומצד אחד רואים דברים כל כך טובים שהיא עשתה, מצד שני אנחנו מרגישים פספוס גדול, כי בנושא הבניה ביהודה ושומרון אנחנו פספסנו. אנחנו צריכים לדרוש שבממשלה הבאה נבנה יותר, להפסיק את ההגבלות המלאכותיות על הבניה, להסדיר סוף סוף את הישובים הצעירים, שזה רק חתימות פוליטיות, שבגללן אנחנו לא יכולים להקים גנים ובתי ספר.

מרכיבי הבטחון זה דבר ככ נכון ואנחנו נמשיך להלחם על זה, הממשלה הזו טובה והיא צריכה להתנהל כמו ממשלה טובה. וזה צריך לבוא לידי ביטוי בשטח בתנופת בניה אמיתית ולמנוע באמת את המדינה הפלסטינית וזה מצריך שינוי דיסקט".