הישוב בחברון: לסיים את מנדט TIPH מיד

"להוציא לאלתר את כוח TIPH מעיר האבות. זה אפשרי, כי המנדט מסתיים עכשיו", דורשים בישוב היהודי בעקבות המסמך שפורסם בנושא.

ערוץ 7 , י"א בשבט תשע"ט

משקיפי TIPH בחברון
משקיפי TIPH בחברון
Reuters

בישוב היהודי בחברון קוראים הבוקר (חמישי) לסיים מיידית את המנדט של ארגון המשקיפים הבינלאומי TIPH בעקבות הדו"ח המשטרתי נגד הארגון.

"את הטעות האיומה של הסכם חברון אי אפשר לתקן. המינימום הנדרש והאפשרי הוא להוציא לאלתר את כוח TIPH מעיר האבות. זה אפשרי, כי המנדט מסתיים עכשיו", אומרים בישוב היהודי.

לדבריהם, "אין שום הצדקה להאריך אותו ולהשאיר כאן כוח שעוסק בפרובוקציות, בתעמולה אנטישמית, ובפעילות אלימה".

במועצת יש"ע מגיבים גם כן לדו''ח של המשטרה בנוגע לארגון המשקיפים TIPH הפועל בחברון וטוענים כי פעיליו מנסים בכל דרך להצדיק את משכורתם.

"דו"ח משטרת ישראל מוכיח את טענותינו. ארגון TIPH פוגע בחיילי צה"ל ומפריע לתפקודם, והדוחות שלהם מכוונים בעיקר לפגוע בתדמית מדינת ישראל. היום 17.1 ימלאו 22 שנה להסכם על כניסתם 'הזמנית' לחברון. זה הזמן לומר להם שלום, ולא להתראות", אומרים הבוקר במועצת יש"ע.

מוקדם יותר הבוקר פורסם כי במסמך שחובר במטה מחוז ש"י במשטרה נמתחת ביקורת על פעילותו של TIPH - כוח המשקיפים הבינלאומי הפועל בחברון, לאחר שאנשיו סטרו לילד ישראלי וכן ניקבו צמיגי רכב ישראלי.

"לחברי הכוח שכר גבוה ונראה כי הם מנסים להצדיק בכוח את פעילותם ונוכחותם באזור באמצעות דוחות אותם הם ממלאים", נכתב במסמך.

השר לביטחון פנים גלעד ארדן, שביקש מהמשטרה להכין את הדו״ח, אמר כי "אין להתפלא שכוח המורכב משוטרים ממדינה איסלאמית עוינת כטורקיה וממדינות בעלות סדר יום פרו-פלסטיני המממנות פעילות חרם, מפריע לחיילי צה"ל ולמשטרה. ראוי שהממשלה תמנע את המשך פעילות הגוף המזיק לישראל".