"ככה מדבר יועץ משפטי לממשלה?"

יו"ר הקואליציה אמסלם במתקפה חריפה על היועמ"ש מנדלבליט, "חוצפה ועזות מצח. אם היה לו את האומץ לפחות היה אומר את הדברים בקולו".

ערוץ 7 , י"ד בשבט תשע"ט

יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד אמסלם
יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד אמסלם
צילום: חזקי ברוך

יו"ר הקואליציה, ח"כ דודי אמסלם, תוקף הבוקר (ראשון) בחריפות את היועמ"ש מנדלבליט בעקבות דברים שפורסמו בשמו אמש בכתבה בחדשות 12, אותם אמר כביכול ל"מקורביו".

"ראיתי אתמול את התכנית עם מנדלבליט והייתי בתחושה של מבוכה עצומה. ככה מדבר יועץ משפטי לממשלה? לפני שהוא מכריע? מי נתן לו אישור בכלל להתראיין?", תהה אמסלם.

אמסלם הוסיף והגדיר את התנהלותו של היועמ"ש, "חוצפה ועזות מצח. אם היה לו את האומץ לפחות היה אומר את הדברים בקולו".

לטענתו: "הייתה פה מוטיבציה של מני יצחקי, זה מה שאני אומר כל הזמן. בוודאי שהחקירות לא לגיטימיות, יש פה תפירת תיקים לראש הממשלה. גם היועץ המשפטי לממשלה בכתבה מוסיף כל מיני רכילויות".

אמש תקף נתניהו עצמו בחריפות את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בעקבות הדברים שצוטטו בשמו בהרחבה בחדשות 12.

"הבחירה לשתף פעולה עם תוכנית כזאת, בעיתוי כזה, היא חסרת תקדים בתולדות המשפט הישראלי ומעלה סימני שאלה קשים", אמר נתניהו. "יש לי דברים חמורים לומר על מה שראינו הערב ואומר אותם כשאחזור מהמסע המדיני בצ'אד".

"אפילו כתב 'הארץ' נאלץ להודות שנערך כאן מסע ציד. מתברר שבמשך שנה המשטרה לא חקרה עבירות, אלא חיפשה עבירות נגדי. קוראים לזה 'תפירת תיקים'. תוכנית כזאת, שמשודרת ערב החלטה שהיועמ"ש אמור לקבל בענייני - מטרידה עוד יותר מהריאיון המביך של אלשיך בתוכנית 'עובדה' ערב פרסום המלצות המשטרה".

בליל שבת דווח בחדשות 12 כי מנדלבליט יודיע כי החליט להעמיד את נתניהו בעבירה של שוחד בתיק 4000 (תיק בזק-וואלה), בכפוף לשימוע.

אם היועץ יודיע על החלטתו להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, זו תהיה טיוטת כתב אישום שתועבר לנתניהו כבסיס לקיום שימוע. אם החלטת היועץ תתקבל במהלך פברואר, השימוע צפוי להתקיים רק לאחר הבחירות.