אברהם נגוסה: יוצאי אתיופיה הם אזרחים לא מחבלים

ח"כ אברהם נגוסה מקווה שהעדה האתיופית לא תצא שוב לרחובות בעקבות מותו של ביאדג'ה, "המשטרה חוזרת על טעויות העבר".

בני טוקר , י"ד בשבט תשע"ט

ח"כ נגוסה
ח"כ נגוסה
צילום: חזקי ברוך

יו"ר ועדת העליה, הקליטה והתפוצות ח"כ ד"ר אברהם נגוסה (ליכוד) אומר לערוץ 7 כי מותו של יהודה ביאדג'ה בן ה-24, הצעיר שנורה למוות על ידי המשטרה בבת ים הוא עוד אירוע קשה שמוכיח שהמשטרה לא מיישמת את הלקחים מאירועים קודמים.

"תנחומיי למשפחה זה מקרה טראגי ועצוב מאוד. הבחור הזה שרת בצבא הגנה לישראל והוא אזרח שמגיע לו הגנה. לא ייתכן שהמשפחה מזמינה משטרה כדי לקבל סיוע ובסופו של דבר קוברת את בנה".

"אני קורא לשר לבטחון פנים ולשרת המשפטים להביא סוף לטרגדיות האלה שמתרחשות דווקא בקרב יוצאי אתיופיה זה ברור כשמש. המפכ"ל הקודם אמר חד משמעית שהצבע הוא חשוד ואף אחד לא הכחיש. כולם המומים מהאירוע ומה שצריך לעשות עכשיו ובמהירות זה לחקור בשקיפות ולהעמיד לדין את האחראים".

נגוסה שואל מדוע השוטר ירה על מנת להרוג, "לפי התקשורת השוטר ירה בראשו מדוע, הבחור לא היה עם נשק חם היו צריכים לשמור על חייו. במקרה הגרוע ביותר השוטר היה יכול לירות לכוון הרגליים ולא להרוג אותו".

לדבריו המשטרה חוזרת על הטעויות מאירועים הקודמים, "הגשתי בעבר הצעת חוק שהשוטרים יצאו עם מצלמות גוף, התקבלה החלטה במשטרה לעשות את זה, מדוע זה לא מיושם. הגיע הזמן להביא סוף לשיטור יתר כלפי העדה האתיופית. עשינו הרבה מאמצים ליצור אמון בין הקהילה למשטרה, הושקעו תקציבים לסדנאות והמשטרה חוזרת על הטעויות. יוצאי אתיופיה הם אזרחים, הם לא מחבלים לא יכול להיות שבמדינה מתוקנת כמו ישראל שוטר יתנהג כפי שהוא רוצה".