הפלסטינים נגד "ראש מועצת הגדה המערבית"

הרשתות החברתיות הפלסטיניות וכלי תקשורת מתריעים "פשיטה" של המתנחלים בראשותו של "ראש מועצת הגדה המערבית" יוסי דגן הערב.

אורלי הררי , י"ד בשבט תשע"ט

יוסי דגן
יוסי דגן
צילום: הלל מאיר/TPS

סוכנות הידיעות של רמאללה והרשתות החברתיות הפלסטיניות פרסמו אמש הודעה בה הן "מתריעות" מפני הגעתו של ראש מועצת שומרון יוסי דגן "בראש הפושטים" לעיר העתיקה בשכם הערב.

ככל הנראה כוונתן ל"כנס שכם השישי" שאותו מקיימת מדי שנה מועצה אזורית שומרון יחד עם מרכז סיור ולימוד שומרון, ובו נלמדים נושאי ארכיאולוגיה והיסטוריה חדשים הקשורים לשכם. לאחר מכן יתקיים טיול במקומות ההיסטוריים בהם: קבר יוסף, תל בלאטה הקרויה גם שכם המקראית, ואתרים נוספים.

בהודעה נטען כי "פשיטה זו נחשבת לגדולה והמסוכנת ביותר מזה 6 שנים ומתרחש בתקופה רגישה ולאזורים בעומק העיר שכם שהמתנחלים לא נכנסו אליהם אף פעם בכוח כזה". בהודעה מכונה ראש המועצה האזורית שומרון "ראש מועצת המתנחלים בגדה המערבית".

בהודעה מוזכרים גם: מדריכי מרכז סיור ולימוד שומרון שישתתפו בכנס, מח"ט שומרון אל"מ שגיב דהן ומנהל מרכז סיור ולימוד שומרון יאיר אלמקייס. ההודעה הופצה בוואטסאפ ובאמצעים נוספים והגיעה גם לסוכנות הידיעות של רמאללה.

דגן הגיב על הדברים ואמר, "צר לי לאכזב, הבדיחה הזו לא מאיימת עלינו, אנחנו נמשיך לממש את זכותנו ההיסטורית על הארץ הזו, אם בטיולים, אם בלמידה ואם בנוכחות בשטח. עם ישראל ימשיך לטייל במקומות המקודשים ביותר וההיסטוריים ביותר שלו".

"צר לי שהטיול הזה מתקיים בחשכת הלילה. אנחנו מקווים ומצפים ממדינת ישראל לממש את ריבונותה על השטח ולאפשר לישראלים לטייל באתרים ההיסטוריים של העם היהודי לאור היום וללא חשש".