בית ספר בי-ם יארח את "שוברים שתיקה"

פעילי השמאל הקיצוני יגיעו להרצאה מול הורי התלמידים בבית הספר הניסויי בירושלים. יו"ר ''אם תרצו'': שר החינוך חייב להשמיע קול.

עדו בן פורת , י"ד בשבט תשע"ט

שוברים שתיקה
שוברים שתיקה
Photo by Tomer Neuberg/Flash90

פעילי ארגון השמאל הקיצוני ''שוברים שתיקה'' יגיעו להרצאה בבית הספר הניסויי במרכז ירושלים, חרף "חוק שוברים שתיקה" שאוסר על בתי ספר לארח בתחומם את פעילות הארגון.

ההרצאה שתיערך ביום ראשון הקרוב בספריית בית הספר הניסויי תהיה מיועדת להורים אולם לא נאסר על התלמידים להשתתף.

מנהל חטיבת הביניים בבית הספר הפיץ דוא''ל להורים שבו כתב בשם ועד ההורים כי "בשבוע הבא, יום ראשון ה-27 בינואר בשעה 20:00 בערב, נארח בספריית בית הספר את 'שוברים שתיקה' להרצאה ושאלות. המפגש מיועד להורים''.

המסמך שצורף להודעת המנהל הכיל מידע על "שוברים שתיקה", ונכתב בו כי מטרת הארגון היא "להעלות את המודעות למציאות היום-יומית בשטחים הכבושים וליצור שיח ציבורי על המחיר המוסרי שבשליטה צבאית על אוכלוסיה אזרחית, זאת על מנת להביא לסיום הכיבוש''.

ההרצאה שתיערך בספריית בית הספר, תכלול לפי המסמך היכרות ראשונית עם השיטות השונות בהן צה''ל "מפעיל את שליטתו" על האוכלוסייה הפלסטינית, סקירת מטרות הארגון וכן כיצד ומדוע הוקם. עוד נכתב כי ''המרצים שלנו, חיילים וחיילות ששירתו בשטחים, מספרים על חוויותיהם האישיות ושל עדים נוספים''.

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג, שתנועתו מובילה את המאבק להוצאת ארגוני השמאל הקיצוני ממערכת החינוך, קרא לשר החינוך נפתלי בנט ליישם את החוק שהעביר בכנסת היוצאת ואוסר על כניסת ''שוברים שתיקה'' לבתי הספר.

פלג אמר לערוץ 7 כי "העובדה שמנהלי בתי ספר עדין מזמינים ארגון כמו 'שוברים שתיקה' לבתי ספר, לאחר שחוקק חוק האוסר את התופעה הזו, לא רק מראה כי המערכת חולה, אלא שהעדר רוח המפקד זועקת לשמים.

''שר החינוך חייב להשמיע את קולו בנושא, לפעול לזירוז אכיפת החוק ולדאוג שתלמידי בתי ספר לא יחשפו לארגון שהוכח כי הוא מפרסם שקרים, שקרים העלולים להוביל חומרים תלמידים להשתמט משירות צבאי. תנועת 'אם תרצו' תמשיך לעמוד לצד התלמידים, ההורים ואנשי החינוך המעוניינים לשמור על תלמידי ישראל ולחזק בהם את הזהות הציונית ואת החשיבות לדבוק באמת", הוסיף פלג.

מלשכת שר החינוך לא נמסרה תגובה. בארגון ''שוברים שתיקה'' העדיפו שלא להגיב.