הימין החדש: בני גנץ היסס ולא הכריע את חמאס

במפלגת הימין החדש תוקפים בחריפות את בני גנץ. ״נרדם בעמידה ב'צוק איתן', כשבנט דחף - גנץ בלם״.

ערוץ 7 , י"ד בשבט תשע"ט

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

במפלגת "הימין החדש" בראשות בנט ושקד תוקפים בחריפות את הרמטכ''ל לשעבר בני גנץ שפרסם היום (ראשון) סדרת סרטונים שבהם מתגאה גנץ בהישגי מבצע ''צוק איתן''.

''בני גנץ פצח היום בקמפיין שמתרברב על 'הצלחותיו' הגדולות במבצע 'צוק איתן'. מכיון שמדובר בדיני נפשות, על עתיד ההנהגה הבטחונית של ישראל, חובה עלינו להציג את האמת", אמרו במפלגת הימין החדש.

״בני גנץ נרדם בעמידה ביחס למנהרות הטרור מעזה, דבר שכמעט הוביל לאסון טרור נורא. יצאנו להשמדת המנהרות ב'צוק איתן' לא בזכות בני גנץ, אלא למרות בני גנץ. דו״ח ועדת החקירה של מבקר המדינה קבע שבנט דחף לפעולה; בני גנץ בלם.

''כפי שדו"ח מבקר המדינה קבע, הרמטכ"ל בני גנץ נרדם בעמידה ואיפשר לחמאס לחפור כ-30 מנהרות טרור מעזה לתוך שטח מדינת ישראל. הוא לא יזם כלום, לא דחף לפיתרון, לא דפק על שולחן הקבינט. פשוט נרדם בשמירה. משך 50 יום הוא היסס, לא גילה יוזמה, לא גילה יצירתיות, ולא הצליח להכריע את חמאס'', הוסיפו במפלגת הימין החדש''.

כאמור, מפלגת ''חוסן לישראל'' בראשות בני גנץ הפיצה סדרת סרטונים תחת הכותרת ''רק החזק מנצח'', שבהם מתגאה גנץ בחיסול רמטכ"ל חמאס ג'עברי ו-1,364 מחבלים במבצע צוק איתן, וכן בהשמדת
6,231 מטרות. בנוסף, הופץ סרטון שבו גנץ קורא לחתור להסכם שלום, ''לא מוכן שיחיה כאן דור ללא תקווה''.