"לא להשמיץ, לא לערב בני משפחה"

שורה של חברי כנסת כבר חתמה על "אמנת טוהר הבחירות" של ארגון רבני צהר, לקראת הקמפיינים שכבר מתחילים בבחירות לכנסת ה-21.

ערוץ 7 , ט"ז בשבט תשע"ט

לפיד
לפיד
צילום: דוברות צהר

ארגון רבני צהר יזם והפיק "אמנה לטוהר הבחירות", עם פתיחת הקמפיינים לקראת הבחירות לכנסת ה-21 שיתקיימו בעוד 78 יום.

באמנה מתחייבים החותימים, ח"כים משורה של מפלגות, לנהל את מערכת הבחירות באופן הגון ולא-אלים לטובת המדינה וטובת כלל הציבור, כפי שהן מצטיירות בעיני כל מפלגה.

עוד נכתב באמנה כי, עמדות הצד השני, גם כשהן נתפסות מוטעות לחלוטין בעיני צד אחר, תוצגנה באופן הוגן ולא-מעוּות. התבטאות כנגד מפלגות אחרות ואישים שונים תיעשה בסגנון מכבד שאינו משפיל, אינו מעוות ואינו מאשים בהאשמות שווא בלתי-מבוססות.

החותמים גם הסכימו כולם להשאיר את בני המשפחה מחוץ למערכת הבחירות, "בני משפחתו של מועמד עומדים מחוץ למערכת הבחירות ואין להתייחס אליהם ואל מעשיהם".

"במערכת הבחירות", נכתב עוד באמנה, "תובטחנה רק הבטחות שהמבטיח מעריך כי הן אכן ניתנות למימוש".

על האמנה חתמו בין היתר, יאיר לפיד-יש עתיד, אבי גבאי-העבודה, איילת שקד-הימין החדש, דוד אמסלם-הליכוד, משה (בוגי) יעלון-תל"ם, אורלי לוי אבקסיס-גשר, אלי בן דהן-הבית היהודי, רועי פולקמן-כולנו וכן מפלגת חוסן לישראל.

בארגון רבני צהר ציינו, "אנו רואים חשיבות עליונה בשיח מכבד והוגן, איסור לשון הרע הוא נכון לגבי כל השנה אך במהלך מערכת הבחירות לעיתים נפרץ הסכר ועלינו להזהר שבעתיים בתקופה זו. עלינו לזכור כי בתום מערכת הבחירות נמשיך כולנו לפעול ולבנות חברה ישראלית בריאה ולא מפולגת. אנו שמחים כי רבים מראשי המפלגות נענו לקריאתנו וחתמו על האמנה הזו"