מוטי יוגב: בסוף נצטרך לחזור לעזה

ח"כ מוטי יוגב סבור שהעברת הכסף הקטארי היא בחירת הרע במיעוטו, "ישראל צריכה לקחת אחריות על עזה, אבל בנתיים למנוע כאוס".

בני טוקר , י"ח בשבט תשע"ט

מוטי יוגב
מוטי יוגב
צילום: אלירן אהרון

ח"כ מוטי יוגב, חבר בועדת החו"ב (הבית היהודי), אומר לערוץ 7 כי ההחלטה להעביר בסופו של דבר את הכסף הקטארי לעזה הוא בחירת הרע במיעוטו, כלשונו.

"כתוצאה מהסכמי אוסלו ובריחתנו מעזה בהתנתקות נוצר שלטון חמאס. המחשבה המטופשת של ראש הממשלה דאז ושל השמאל שאפשר לברוח מעזה ולהסיר אחריות הומניטרית וביטחונית הייתה טעות גדולה. עזה היא חלק מישראל לא נוכל להתנתק מאחריות הומניטרית וביטחונית ובסוף גם התיישבותית כי אין ברירה.

אנחנו צריכים ביד אחת לפגוע בראשי החמאס ולהרוג את כולם וביד שנייה לחתור לכך שבעזה יהיה שלטון אחר. במציאות של היום כשמדינת ישראל לא החליטה שהיא רוצה לפגוע בראשי החמאס ולהשתלט על רצועת עזה מחדש אין לנו ברירה אלא להיאבק בחמאס אך גם לסייע הומניטארית לתושבים שם, רעב בעזה יביא לכאוס ולכן מניעת הכסף תגרום לשבר הומניטארי שיתפרץ לעבר ישראל".

יוגב מתייחס לאזהרה הרוסית כלפי ישראל שלא לתקוף עוד בסוריה, "רוסיה פועלת לפי האינטרסים שלה אבל רוסיה גם יודעת את ערכה של ישראל. רוסיה אמרה את מה שהיא חייבת לומר וישראל צריכה לעשות את מה שהיא צריכה לעשות. יש דברים שצריכים להישאר חסויים ויש דברים שבחרנו לגלותם כי לפעמים זה מראה על עוצמה. אנחנו מעבירים מסר לאיראנים וגם לסולימאני שמייצא את הטרור בכל העולם שאת הטרור מחסלים דרך פגיעה בטרור. חיסולו של האיש הזה צריך היה צריך להיות מטרה ויעד כדי לעצור את ההתבססות בסוריה ומניעת העברת נשק מדויק ושובר שיווין לחיזבאללה".

חבר הכנסת מוטי יוגב מתייחס למה שצפוי בבית היהודי לקראת כינוס המרכז ובחירת יו"ר המפלגה והנבחרת, "כולנו חשים את האחריות ליצור את הבית הפוליטי של הציונות הדתית הרחבה, זה חיוני למדינת ישראל. החיבור שלנו למדינה לעם ולתורה הוא אידיאל גדול. אל מול האקזיט של ראשי המפלגה לשעבר שרוצים להיות בראשות הממשלה אצלנו המטרה היא השפעה על העם והמדינה בכל המישורים לא הימין החדש לא הליכוד ולא יאיר לפיד יתמכו בעולם התורה ובציונות הדתית.

המרכז של יום ראשון יקבע איך נבחר את היו"ר האם על ידי המרכז או באמצעות ועדה מסדרת ואז גם תקבע נבחרת. העובדה שכל כך הרבה רוצים להתמודד מעידה על כך שהכלה לא כל כך מכוערת ואחרי שתהיה נבחרת הסקרים גם יעלו. הבית היהודי צריך להיות הלבנה המרכזית ומשם ללכת לחיבורים עם האחוד הלאומי. הבית היהודי מאז ומעולם שם את ערכו של עם ישראל במקום הראשון כי בלי עם ישראל אין מי שישמור על השבת ושילחם על עם ישראל.

צריכים לחבר אלינו את כל העולים החדשים, את היהודים החרדים החדשים את המזרחיים מאוכזבי ש"ס ואת כל מי שיש לו זיקה למדינה ולמסורת".