בריטניה: נטישה המונית במפלגת הלייבור

כ-60 אלף חברים כבר עזבו את המפלגה, ומספר הפורשים צפוי לטפס בקרוב עד 100 אלף, זאת במחאה על עמדותיו של מנהיג המפלגה קורבין

מיכל לוי , י"ח בשבט תשע"ט

ג'רמי קורבין
ג'רמי קורבין
צילום: רויטרס

מחיר האנטישמיות. נתונים רשמיים שהגיעו למפלגת הלייבור מצביעים על נטישה המונית של חברי לייבור את שורות המפלגה כמחאה על עמדותיו של מנהיג המפלגה ג'רמי קורבין.

על פי דיווחים בכלי התקשורת המקומיים, בישיבת מיוחדת שנערכה במהלך השבוע האחרון בהנהלת ה'לייבור' דווח לקורבין שכ-60 אלף חברים כבר עזבו את המפלגה, ומספר הפורשים צפוי לטפס בקרוב עד 100 אלף, כל זאת עקב עמדותיו של קורבין המעוררות אי נוחות בקרב חברי מפלגה רבים.

קורבין נוהג להתפאר בכך שתחת הנהגתו חל גידול משמעותי בהתפקדות למפלגה, והיא הפכה למפלגה בעלת מספר החברים הגדול במערב אירופה, אולם הנתונים מראים על נטישה המונית של חברי מפלגה מאוכזבים.

למרות זאת מנהיג הלייבור ממשיך להקיף את עצמו באנשים שנויים במחלוקת. בין השאר כותב הנאומים החדש שלו, אלכס נאנס, שיצא להגנת קורבין לאחר פרסום תיעוד אמירה אנטישמית של קורבין.

נאנס, אף ברך על עריכת אחד מספריו של נורמן פינקלשטיין, מחבר הספר 'תעשיית השואה', שבו האשים את ישראל ותומכיה בניצול ציני ומכוון של השואה, ואף הביע בעבר תמיכה והזדהות בחמאס.