הסוחטים נעצרו, הרכוש הגנוב הוחזר

שלושה פלסטינים שגנבו רכוש מעסק בראשון לציון סחטו את בעל הרכוש אתו נפגשו אמש בצפון ירושלים. פעילות מג"ב הביאה ללכידת החשודים.

ערוץ 7 , י"ח בשבט תשע"ט

חלק מהרכוש הגנוב
חלק מהרכוש הגנוב
צילום: דוברות המשטרה

לוחם מג"ב שפעל אמש (רביעי) במעבר חיזמא שבגזרת עוטף ירושלים הבחין ברכב ישראלי שעשה דרכו לכיוון ירושלים ובו שני אזרחים.

הלוחם, שזיהה כי השניים לחוצים ומפוחדים החל לתשאל אותם בשטח. הישראלים סיפרו ללוחם כי פלסטינים שעבדו אצלם בעסק בתחום הבנייה באזור ראשון לציון גנבו מהם ציוד אישי, מחשבים וכונני זיכרון עם חומרים של העסק וחומרים אישיים.

השניים סיפרו עוד כי לאחר הגניבה החל מסע של סחיטות. הפלסטינים היו מתקשרים אליהם ומבקשים מהם אלפי שקלים תמורת כל פרט שגנבו מהם.

הישראלים שתוחקרו במעבר חזרו ממפגש עם החשודים במהלכו שילמו להם 10,000 ש"ח בתמורה למחשב נייד שנגנב מהם. ככל הנראה דרשו החשודים סכום כסף נוסף על החזרת שאר הרכוש.

הלוחם ביקש מהישראלים ליצור שוב קשר עם החשודים, ולבקש מהם להגיע לאזור פעם נוספת עם יתר הציוד שנגנב, במטרה לקבל אותו בתמורה לכאורה לתשלום נוסף. במקביל הזעיק הלוחם כוחות מג"ב נוספים למקום.

החשודים הפלסטינים נענו לבקשתם וקבעו איתם שוב בנקודת מפגש בסמוך למעבר חיזמא בכדי לקבל סכום כסף נוסף בתמורה להשבת הציוד שנגנב.

כוחות מג"ב שנערכו במקום, המתינו לרכב הפלסטיני וכשזיהו אותו כמאה מטרים מהמעבר, פשטו על הרכב ועצרו את החשודים. בחיפוש ברכב בו היו שלושת החשודים נמצאו כל הפריטים שנגנבו מהישראלים. בנוסף התברר שאישורי השהייה של השלושה בישראל היו מזויפים. החשודים, תושבי שכם בשנות ה-30 וה-40 לחייהם, הועברו לחקירה במשטרת ישראל.

במשמר הגבול מציינים, "עירנותו של הלוחם שהיה במחסום וכוחות מג"ב שפעלו באירוע הובילה לפיצוח פרשייה של סחיטה חמורה. שוטרי משמר הגבול הפועלים בעוטף ירושלים ימשיכו לפעול בכל ימות השנה לביטחונו ושלומו של הציבור".