המצאה ישראלית: הכירו את הטריגר פאוץ'

יחידת העילית של צבא ארצות הברית תצטייד במנשא ייחודי לרימוני יד שהומצא על ידי חברת ACS ומציל את חיי הלוחמים.

אלירן אהרון , י"ט בשבט תשע"ט

טריגר פאוץ'
טריגר פאוץ'
יח''צ

כל לוחם חושש מהרגע שבו הוא יוצא למבצע ונושא על גופו מספר רימונים שמונחים בפאוץ' טקסטיל פשוט, שאינו מאבטח באופן מיוחד את הרימון.

מרבית התאונות הקשות התרחשו כאשר ניצרת הרימון נתפסה בבד הפאוץ', ובעקבות תזוזת הלוחם הניצרה השתחררה והרימון התפוצץ.

ניר שאול, בעברו קצין ימ"מ ואחד השותפים בחברת ACS הישראלית, יזם פיתוח של מנשא ייחודי לרימוני יד. המנשא מאפשר ללוחם לשאת על גופו את הרימונים באופן בטוח ומאובטח.

יתרון נוסף של המוצר הוא חיסכון בזמן. תיעוד לוחמים במבצעים שונים מראים כי חולפות שניות יקרות עד שלוחם מיומן יכול לחלץ את הרימון מהמנשא (טקסטיל) ולזרוק אותו. שניות אלה יכולות להפריד בין חיים ומוות, בין הצלחה בפעולה לבין כישלונה.

הטריגר פאוץ' משפר משמעותית את מהירות השליפה ועל ידי כך חוסך את אותן שניות קריטיות. המנשא המתוחכם מאפשר שליפה פשוטה, ביד אחת, בזמן שהלוחם ממשיך לאחוז בנשקו האישי מבלי להוריד את עיניו מהמטרה, בכך הלוחם בטוח בכל המובנים ומונע נפילה ו/או השתחררות של הניצרה בשוגג.

"הצטיידות צבא ארצות הברית- הצבא המוביל בעולם, היא חותמת איכות נוספת לפיתוח שלנו", אמר ניר גלבוע, מבעלי החברה. "אני גאה במיוחד משום שהטריגר פאוץ' הוא ייצור וייצוא ישראלי עם ערכים שאני רואה כישראלים, הצלת חיים ומלחמה בטרור".

בשלב הראשון, יצטיידו בית ספר להדרכה של אחת היחידות המובחרות וכן יחידה נוספת בעשרת אלפים יחידות. בשלב הבא, צפויים להצטייד הלוחמים של אותן יחידות. בנוסף, עשרות הזמנות נוספות של יחידות מובחרות אחרות ממתינות לאישור תקציבי. מדובר בעסקה בסכום כולל של 3 מיליון דולר בשלב הראשון.


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il