בתוך שעות: החיילים המירו את הרישיון

כ-400 חיילים בודדים המירו את  רישיון הנהיגה הזר שברשותם לרישיון נהיגה ישראלי בתוך מספר שעות במחווה של משרד התחבורה

ערוץ 7 , י"ח בשבט תשע"ט

יום הסידורים
יום הסידורים
צילום: שחר עזרן

מחווה לחיילי צה"ל הבודדים. כ-400 חיילים בודדים, בעלי רישיון נהיגה זר, זכו היום (חמישי) לקבל רישיון נהיגה ישראלי, במסגרת "יום סידורים לחיילים בודדים", שהתקיים בשיתוף צה"ל, ארגון ו"נפש בנפש" וארגון ידידי צה״ל בארה״ב ובפנמה (FIDF) בבית החייל בתל אביב.

במסגרת יום הסידורים המיוחד, ביצעו כ-500 חיילים בודדים את כל הליכי הרישוי הנדרשים וכן מבחן שליטה מעשי (טסט). כ-400 מתוכם שעברו את מבחן השליטה המעשי בהצלחה, קיבלו רישיון נהיגה ישראלי, בתוך שעות ספורות.

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כ"ץ, ציין כי מדובר במחווה מיוחדת לחיילי צה"ל בודדים שעלו ארצה ללא הוריהם, במיוחד כדי להתגייס לצה"ל והמירו את רשיונם במהירות, בנוחות ובקלות.

אגף הרישוי שבמשרד התחבורה הקים עמדת רישוי מיוחדת בבית החייל שבה ניתן היה להצטלם עבור רישיון הנהיגה החדש. אופטומטריסטים מוסמכים ביצעו בדיקות ראיה לבעלי הרישיונות ורופאים של אגף הרישוי הנפיקו אישורים מיוחדים הנדרשים כתנאי לביצוע הבחינה.

פקידות משרד הרישוי העניקו חותמת כשירות להמרת רישיונות ושיבצו את החייל למבחן שליטה מיידי. כל חייל שעבר בהצלחה את המבחן המעשי, הונפק לו במקום רישיון נהיגה ישראלי מטעם משרד התחבורה.

האיגוד המקצועי של מורי הנהיגה בישראל העמיד בהתנדבות לטובת יום הסידורים כ-20 כלי רכב פרטיים, אוטומטיים וידניים, לביצוע הטסטים. במבצע המיוחד השתתפו בוחני נהיגה של משרד התחבורה, פקידות רישוי, אופטומטריסטים ורופאים.