השר אלקין: כדתי לא נוח לי עם עבודות בשבת

השר זאב אלקין אומר כי היה עושה הכל כדי למנוע חילולי שבת, על רקע המחלוקת סביב העבודות בגשר יהודית בתל אביב.

חיים לב , י"ח בשבט תשע"ט

השר זאב אלקין
השר זאב אלקין
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

השר להגנת הסביבה, מורשת וירושלים וחבר הקבינט מדיני ביטחוני, זאב אלקין (הליכוד) התייחס היום (חמישי) להקמת גשר יהודית הצפויה להתבצע בשבת ואמר כי כאדם דתי הוא חש שלא בנוח מהמציאות הנוכחית.

"בתור אדם דתי אני לא מרגיש טוב עם אף חילול שבת בכל מקרה. אני פחות מכר את פרטי המקרה אז אני לא יודע במה מדובר. יש מצבים שהמדינה לא יכולה לעצור את העבודות כי החברות הם פרטיות לגמרי היום. אני הייתי עושה כל דבר בכדי למנוע את חילול השבת", אמר בראיון לרדיו 'קול חי'.

הוא התייחס גם להעברת כסף לחמאס. "אני לא מעדכן מה אמרתי בקבינט, מה שיש לי לומר אני אומר בחדר. האויבים לא צריכים לדעת על הדיונים שלנו. הקבינט לא מאשר את העברת הכסף. מאז החתימה על הסכם אוסלו אנחנו גובים מיסים ומעבירים לאבו מאזן. אין לנו פיקוח מה קורה עם הכסף".

"לפני שנה אבו מאזן החליט שהוא מקצץ חלק מהסיוע בכדי להגביר את הלחץ בין ישראל לחמאס. הקטארים באו ואמרו אנחנו ניתן את הכסף במקום אבו מאזן. לנו זה יותר נוח. אנחנו לא מתעסקים איתם. יש לנו פיקוח על הכסף, כל אחד מגיע עם טביעת אצבע ותמונה. לכן זה אפשר לנו שליטה על המצב ולכן חמאס לא שמח על כך", סיכם אלקין.