הדס שטייף: עיתונאי הימין ממציאים כתבות

כתבת הפלילים של גל"צ זועמת על הכתבות בכלי התקשורת שמבקרות את הדרך שבה השיגה את החומרים בפרשת אפי נוה.

ערוץ 7 , כ' בשבט תשע"ט

הדס שטייף
הדס שטייף
צילום: Miriam Alster/FLASH90

כתבת הפלילים של גלי צה''ל, הדס שטייף, טוענת כי עיתונאים המזוהים עם המחנה הלאומי מפרסמים כתבות שיקריות בכלי התקשורת.

''לצערי גורמים שונים טורחים לפרסם עלי כתבות שיקריות. מומצאות. כולן על ידי עיתונאי הימין. מדובר בלשון הרע במלא מובן המילה", צייצה שטייף בחשבון הטוויטר שלה.

"למרות שהעיתונאים קיבלו תגובות מגלי צה''ל, הכל פורסם. אבל כבד על עולם העיתונות שהולך ונעלם. ועוד אומר ואוסיף והרבה. אף אחד לא יצליח להפחיד אותי", הבהירה.

כזכור, שטייף היא זו שהעבירה לפרקליטות את החומרים בעניינו של עורך הדין אפי נוה, לשעבר יו"ר לשכת עורכי הדין. בעקבות אותם חומרים נפתחה במשטרה החקירה נגד נוה.

בעיתון ''הארץ'' נחשף כי שטייף קיבלה את הטלפון של אפי נוה מגורם בלתי ידוע, פתחה אותו בעזרת מומחה - וזכתה לחסינות תמורת מסירתו. בפרקליטות הצבאית, המייעצת לגלי צה''ל, חששו כי שטייף עברה על החוק כשפתחה את המכשיר, אך לאחר התייעצויות עם פרקליטות המדינה הוחלט לעשות שימוש בחומרים עקב חשיבותם הציבורית.

עו"ד אפי נווה
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

נזכיר כי ראש לשכת עורכי הדין לשעבר, עו"ד אפי נווה, איים לתבוע את שטייף ואת גלי צה''ל בגין החדירה שביצעה לטענתו לפרטיותו.

נווה דורש משטייף ומהתחנה להתנצל על המעשים, לפצות אותו בסכום של חמישה מיליון ש"ח ולהשיב לו את החומר שהוצא מהמכשיר הנייד שנפרץ. בפניה מבהיר נוה כי במידה שלא תיענה לדרישתו ישקול להגיש תביעה נגד התחנה ונגד שטייף.

נוה גם תלונה במשטרה בנוגע לגנבת הטלפון הנייד שהיה שייך לו. התלונה נוגעת הן לגנבת המכשיר, לטענתו, והן לפריצה ולשימוש שנעשה בתכנים שהיו במכשיר הסלולרי.

את התלונה הגיש בשם נוה סנגורו, עו"ד בעז בן צור, ובה נכתב כי המכשיר שנפרץ הוא "מכשיר טלפון נייד פרטי, המוגן בסיסמה, שאיננו אמור להימצא בידיו של איש זולת מר נוה. לאיש אין היתר או רשות לעשות בו שימוש כלשהו".

עוד נכתב בתלונה, "נטילת הכשיר, הפריצה אליו, קבלתו והחזקתו, העיון בו והדלפת החומרים המצויים בו - כל אלה מהווים עבירות פליליות ברורות המחייבות חקירת משטרה".