אישום: שיחד את ראש מועצת מטה יהודה

בכתב האישום נטען כי מנהל קבוצת תדמיר שיחד את ראש המועצה כדי שיסייע לו ברכישת מפעל לייצור תערובות מזון לבעלי חיים.

תגיות: שחיתות שוחד
ערוץ 7 , כ"א בשבט תשע"ט

בית משפט
בית משפט
צילום: ISTOCK

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר (ראשון) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד אהרון (רון) ארצי, מנהל קבוצת תדמיר, כחלק מפרשת השחיתות במועצה האזורית מטה יהודה.

ארצי הודה במסגרת הסדר טיעון שהוגש לבית המשפט במתן שוחד בסך 450 אלף ש"ח לראש המועצה משה דדון, לאחיו ולאדם נוסף, זאת במטרה שיסייעו לו לרכוש את מפעל "תדמיר" (מפעל לייצור תערובות מזון לבעלי חיים) מידי האגודה שיתופית תדמיר השייכת למספר ישובים במועצה.

על פי כתב האישום, במהלך מפגשים בין משה דדון ואחיו לבין ארצי אמר לו ראש המועצה דאז משה דדון כי יפעל לקידום מכירת המפעל בתמורה לתשלום שוחד. ראש המועצה דדון הוסיף והבהיר לארצי שאם יסרב לשלם לו, לא רק שמכירת המפעל לא תצא לפועל אלא אף תטורפד על ידו.

במסגרת הסדר הטיעון יבקשו הצדדים מבית המשפט להטיל על ארצי 8 חודשי מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח, חילוט בשווי 450 אלף ש"ח לטובת אוצר המדינה, קנס בסך 450 אלף ש"ח ומאסר על תנאי.

נציין כי משה דדון ואחיו אבי הורשעו באוקטובר 2018 במסגרת הסדר טיעון בכתב אישום שכלל גם את הפרשיה זו. בית המשפט גזר על ראש המועצה משה דדון 47 חודשי מאסר בפועל ועל אבי דדון 24 חודשי מאסר בפועל, וכן ענישה כלכלית משמעותית על שניהם שכללה קנסות גבוהים וחילוט משמעותי.