כיצד תסחרו בשוק ההון בסכום נמוך?

מי שהצליח לחסוך כסף ומעוניין מאוד לסחור בו, הרי שמסחר בזירה עצמאית בהחלט יכול להוות את הפתרון האידאלי עבורו.

תגיות: שוק ההון
תוכן שיווקי , כ"א בשבט תשע"ט

שוק ההון
שוק ההון
צילום: ISTOCK

לא מעט אנשים אשר צברו סכום כספי משמעותי, מעוניינים להשקיע אותו באופן כזה או אחר, על מנת שהוא יניב עבורם רווחים נאים.

ניתן להשקיע כיום במגוון דרכים שונות כגון: השקעה בדירות להשכרה, נדל"ן מסחרי או משרדים, השקעה בתחום הבורסה, פיקדון או חיסכון בעל ריבית בבנק ועוד. בעוד שבעבר שיטות ההשקעה הללו היו השיטות היחידות שהיו קיימות עבור אדם שהיה מעוניין להשקיע את כספו, הרי שכיום ניתן להשקיע בזירה חדשה ואטרקטיבית מאוד, שיכולה להניב לא מעט רווחים למשקיע- שוק ההון.

על אף שמדובר בהשקעה כלכלית של הון רציני, הרי שכאשר מבצעים אותה בצורה נכונה וחכמה, ניתן להרוויח ממנה לא מעט. אם יש לך סכומים נמוכים יחסית מהסכומים אשר רלוונטיים להשקעה בשוק ההון כיום ואתם תוהים אם בכל זאת יש מסלול רלוונטי עבורכם להשקעה בשוק ההון, כדאי שתמשיכו לקרוא את המאמר הבא:

השקעה בניירות ערך- למי זה כדאי?

ישנן לא מעט דרכים למסחר בשוק ההון והשקעה בשוק ההון כך לדוגמא, דרך אחת היא השקעה בתיר השקעות. תיק השקעות הינו תיק הנוהל בחברת השקעות על ידי מנהל השקעות מקצועי ומוסמך. חשוב מאוד כמובן לבדוק שלמנהל זה יש רישיון מרשות ניירות הערך, על מנת שהוא יוכל לעסוק בהשקעה שלכם באופן חוקי. לכאורה, השקעה בתיק השקעות המנוהל על ידי מנהל מקצועי ומוסמך, זהו הדבר הנכון והטוב ביותר לכל אדם המעוניין להשקיע את כספו באופן בטוח. לכאורה, הכסף שלכם מנוהל על ידי איש מקצוע המבין בתחום ההשקעות אשר יודע כיצד להשתמש בן נכון לצורך ההשקעות השונות.

אולם, בית ההשקעות איננו מאפשר לכל אדם לבחור בו לצורך השקעה. עבור השקעה בבית השקעות יש צורך בכמה מאות אלפי שקלים. גם בית ההשקעות מעוניין להרוויח מההשקעה שלכם ולכן, הוא יחפש אנשים אשר בכוחם להשקיע סכומים גדולים ויפים של כסף להשקעה לטווח רחוק שתספק עבור חברת ההשקעות עמלות שמנות ונאות.

השקעה בפיקדון בנקאי- האם זה רלוונטי כיום

בניגוד להשקעה בתיק השקעות אשר רלוונטית בדרך כלל רק לאנשים שיכולים להשקיע סכומים של כמה מאות שקלים, הרי שניתן כיום להשקיע סכומים הרבה יותר קטנים כפיקדון בבנק כזה או אחר. בעבר, אמנם היה מדובר בפתרון איכותי מאוד וכל פיקדון שהופקד בבנק אכן זכה לתשואה נאה עליו, אולם, מאז שנת 2008, בה התחולל משבר הבנקים העולמי, הריבית צנחה בכל העולם וגם בישראל כמובן לרמה אפסית. מי שבוחר להפקיד כיום את

השקעה בזירת המסחר של שוק ההון

מי שהצליח לחסוך כסף ומעוניין מאוד לסחור בו, הרי שמסחר בזירה עצמאית בהחלט יכול להוות את הפתרון האידאלי עבורו. מה הכוונה מסחר בזירה עצמאית? מדובר במסחר המתבצע באמצעות מערכת מקוונת המאפשרת לכל אדם לסחור בעצמו, גם בסכומים קטנים של 1000 דולר. ניתן כיום למצוא מערכות מקוונות למסחר עצמאי בשוק ההון, אשר ניתן להתחבר אליהן מהמחשב הפרטי או ממכשיר הסלולר האישי, במידה והוא מכשיר חכם כמובן. המערכת מתחברת לחברות מסחר מוביל ברחבי העולם ומאפשרת לכל משקיע לבנות עבורו תיק השקעות ולעקוב באופן רגעי אחר כל תנועה או ביצוע המתרחשת בתיק. כמו כן, ניתן לרכוש במהלך המסחר מכשירים פיננסיים שונים.

כיצד תבחרו את הזירה הנכונה למסחר בשוק ההון

אם החלטתם לבחור במסחר עצמאי בשוק ההון באמצעות זיקה מקוונת, יש צורך לבדוק שהזירה אותה תבחרו מספק מערת טכנולוגית מתקדמת ואיכותית מאוד לשימוש. כמו כן, יש לוודא שהזירה מאפשרת נזילות משמעותית.

מכיוון שניתן לסחור בסכומים נמוכים יחסית, כל אדם המעוניין לסחור באופן עצמאי, יכול להתחיל בהשקעה של סכומים קטנים ולהגדיל אט אט את ההשקעות שלו, בהתאם לניסיון אשר הוא צובר ולידע אשר הוא רוכש בתהליך. יש צורך לבחור בזירת מסחר מפוקחת. היתרון הגדול בזירת מסחר הוא היכולת ללמוד תוך כדי תנועה.

חשוב מאוד לדעת שהשקעה בזירה מקוונת בשוק ההון, היא רלוונטית גם לאדם המעוניין להשקיע בסכומים נמוכים, אך בד בבד, יש צורך להבין את הסיכונים הכרוכים בביצוע השקעות בזירה מעין זו על מנת לבצע את התהליך בצורה הטובה, הנכונה והרווחית ביותר עבורך. חשוב ללמוד היטב את כל מה שצריך לדעת על מסחר בשוק ההון בזירות מקוונות, על מנת להגיע אל תהליך ההשקעה מוכנים.