שבוע החלל בכל רחבי הארץ

במסגרת השבוע, ייערכו מגוון אירועים ומגוון פעילויות שיחשפו את הקהל לתחום חקר החלל ולעבודה המדעית שנעשית במהלך השנה במדינת ישראל.

תגיות: חלל תרבות
קובי פינקלר , כ"א בשבט תשע"ט

שבוע החלל
שבוע החלל
צילום: רון שלף

ברחבי הארץ החל היום (ראשון) שבוע החלל שמוביל משרד המדע והטכנולוגיה, בכל רחבי הארץ.

מדובר בשבוע שיכלול פעילויות לכל הגילאים – ילדים, נוער, צעירים, משפחות ומבוגרים – בכוונה להתאים את התכנים לכל מבקש. במסגרת השבוע, ייערכו מגוון אירועים, כנסים, סדנאות, הרצאות, אירוחי בכירים ואסטרונאוטים ועוד מגוון פעילויות שיחשפו את הקהל לתחום חקר החלל ולעבודה המדעית שנעשית במהלך השנה בהיבטים אלה, במדינת ישראל.

קישור לאתר ולהרשמה מראש: https://www.space.gov.il/israeli-space-week

בין הפעילויות

באר שבע

פארק רמון באוני' בן גוריון ופארק קרסו למדע, 27.1, 30-31.1: מסע חווייתי בשמי הלילה בעזרת הפלנטריום והטלסקופ וכן תחנות יצירה לצעירים ומבוגרים, ופעילות טביעות רגל על הדמית פני השטח של הירח, ממש כמו טביעות הרגליים המפורסמות של האסטרונאוטים ממשימת אפולו 11. מופע מדעי והסבר על מקורות אור מגוונים, סדנת בנייה של רכב ירח בעקבות פעילות SpaceIL, סדנא על מעליות החלל העתידיות, סדנת מדידת טמפרטורות בחלל, שימוש במדפסות תלת ממדיות בתחנת חלל ועוד.

תל אביב

מגדל עזריאלי שרונה, אוני' תל- אביב, מלון דיוויד אינטרקונטיננטל: בין התאריכים 21-29.1.19 תתקיים בתל אביב סדנת יזמות חלל, עם מרצים ובכירי חלל בישראל ובעולם, במסגרתה יזמים יוכלו לזכות במענק של כ-200 אלף שקלים למימון רישום הפטנט בחקר החלל במגדל עזריאלי שרונה. עוד בתכנון: ערב השקה ייחודי ב-27.1 לקהילת אוהבי החלל בישראל Space It Up- במגדל עזריאלי שרונה, הרצאתו של האסטרונאוט סקוט קלי ב-28.1 באוני' תל אביב, כנס החלל ע"ש אילן רמון ייערך ב-29.1, בנוכחות בכירים מתעשיית החלל ברחבי העולם במלון דיוויד אינטרקונטיננטל, כנס רמון לחינוך לחלל באוני' תל אביב ב-31.1 ועוד.

ירושלים

מוזיאון המדע, 28-29.1- ברישום מראש: סדנת 'משפחה בגלקסיה', תצפית טלסקופים, סדנת 'תחנת החלל בירח', סיורים עם שחקן אסטרונאוט, הרצאות מרתקות ועוד.

חיפה

'מדעטק', 29+31.1: מסע חווייתי עם מיטב המורים והמדריכים שיכלול שיעורים על המצאות שיועדו לטיסות חלל אך משמשות את בני האדם ביומיום, מגוון סדנאות בעקבות תכניות של נאס"א, מסע וירטואלי במערכת השמש, תצפיות בגרמי שמיים, ביקור אסטרונאוט והרצאות מרתקות על המשימה הישראלית לירח, תערוכת אסטרונומיה על מופעי הירח ועוד.

נתניה

פלנתניה, 28+31.1, ברישום מראש: מופע כוכבים בפלנטריום העירוני 'אדם על הירח', תצפית טלסקופים, מופע מדעי על החלל בחיי היום- יום, סדנת פיתוחי חלל המשלבת אופטיקה ורובוטיקה בחלל ועוד. בנוסף, תתקיים בהיכל התרבות בנתניה הרצאתו של סקוט קלי, אסטרונאוט ששהה בחלל כשנה שלמה, ב-27.1 בין 14:30-16:00.

כרמיאל

31.1, המכללה האקדמית 'אורט בראודה': מיצג רב חושי המשחזר את הנחיתה ההיסטורית על הירח, מבוך לייזרים עתידני, מסע לשביל החלל – חדר משימות אינטראקטיבי נושא פרסים, תצוגת לווין ראשונה בגליל, בנייה ושיגור טילים, תצפית כוכבים בפלנטריום אור- קולי ועוד רבים.

גבעתיים

31.1, מצפה הכוכבים: תצפיות טלסקופים בשמי הלילה. את התצפיות תלווה הרצאה על התגליות המפתיעות בחקר החלל בשנת 2018, מאת ד"ר דיאנה לאופר, המנהלת המדעית של מצפה הכוכבים. הפעילות מתאימה לגילאי 8 ומעלה.

לציבור החרדי:

ירושלים, מנהל קהילתי "אשכולות", 29.1: ערב של תצפיות על גרמי שמים הכוללות הדרכה מונחית בפלנטריום, ביום ג', 29.1. בתוכנית יתקיימו חידונים, סדנאות יצירה מגוונות, הדמיית מכתשים בירח ופעילות חדרי בריחה. האירוע מיועד לבני ובנות 7 עד 17 ובני משפחותיהם.