אנדורה - סקי בארץ קסומה ובנופש כשר

עולם התיירות והנופש הכשר בחו"ל הולך ומשתנה בקצב מהיר. במקום קופסאות של טונה מקבלים שף צמוד, תפילות במניין והכל במחיר משתלם.

חזקי ברוך, אנדורה , כ"א בשבט תשע"ט

אנדורה, לא רק סקי
אנדורה, לא רק סקי
צילום: חזקי ברוך

עולם התיירות והנופש הכשר בחו"ל הולך ומשתנה בקצב מהיר. הרגלי החופשה של הנופש או הנופשת השומרי כשרות כבר לא מה שהיה פעם.

"בעבר היו שתי דרכים לטוס לחו"ל", מספר זיו תור, מנכ"ל נופש כשר לערוץ 7, "קופסאות שימורים במזוודה או לרכוש חופשה כשרה בעלות יקרה. כיום הלקוחות רוצים חופשה ליעדים אטרקטיביים עם אוכל כשר ובמחיר משתלם. לפני כ-7 שנים הקמתי כשליחות את חברת 'נופש כשר' והצלחנו לפרוץ דרך בתחום ולייצר נופש כשר עם איכות ומחיר ללא תחרות".

החבילות של 'נופש כשר' כוללות טיסות טובות, מלונות ברמה גבוהה, אוכל טעים המבושל במקום על ידי שף צמוד ובפיקוח משגיח כשרות צמוד, אולם בית הכנסת וספר תורה וטיולים לאתרים החשובים.

חברת 'נופש כשר' מציעה השנה ארבעה יעדים של סקי כשר בעולם: בנסקו בבולגריה, אנדורה בהרי בפירנאים המזרחיים ונמצאת בין צרפת לספרד, צרפת למרגלות אתר שלושת העמקים המפורסם, ואתר הסקי 'מדונה די קמפיליו' באיטליה.

הסקי בנסיכות אנדורה מאפשר חופשה בארץ קסומה שזוכה היום לשגשוג בזכות ענף התיירות. אנדורה שנמצאת על רקע הרי הפירנאים עם נתוני שלג משובחים, חנויות ללא מע"מ ובניהם החנות PYRENEES שמעניקה חווית קניה מצוינת ומזכירה את חנות הכולבו בניו יורק מייסיס ואף מעניקה הנחה לתיירים הישראלים.

אנדורה גם מפורסמת בזכות 'קלדיאה' מרכז ספא מהגדולים באירופה וליהנות מבריכות, מרחצאות חמים, מיטות מים, חמאם, סאונה יבשה ורטובה, מרכז כושר וטיפולים מרגיעים. אנדורה גם מציעה מגוון טיולים של טבע פראי, אופנעי שלג, מזחלות כלבי אסקי ופעילויות נוספות שמתאימות לכל המשפחה.

נציין כי חברת 'נופש כשר' מעניקה בכל חבילות הסקי טיסות נוחות, מלונות ברמה גבוהה הכוללות ארוחות בוקר וערב (יש אפשרות להכנת כריכים לארוחת צהרים), כניסה לאתרי הסקי, סקי-פס לימי החופשה וציוד סקי הכולל מגלשיים, נעלים ומקלות.

"מדובר בחופשה בת 5 ימים", מספר יניב מירושלים לערוץ 7, "שמאפשרת לשמור על אורח דתי וכשר ותפילות במניין וכל זה במחיר אטרקטיבי ששווה לחבילות שאינם מתאימות לציבור השומר כשרות".

מיכל וינאי שבאו כזוג ובפעם הראשונה יצאו לחופשת סקי כשרה סיפרו על החוויה, "אנחנו זוכרים שבירח דבש שלנו לקחנו מזוודה של בגדים ומזוודה של קופסאות שימורים. בחופשה הזאת שמנו במזוודה בגדי סקי ויצאנו לדרך. אין ספק שחופשה שיש בה אוכל כשר עם שף צמוד ותפילות משדרג את חווית הטיול ומאפשר יותר זמן ליהנות במקום להתעסק מה אוכלים כל יום".

יוני ואיתי, זוג חברים מהמרכז בחרו גם השנה לצאת לחופשת סקי עם 'נופש כשר', "זו השנה השנייה שאנחנו בוחרים ב'נופש כשר' ויוצאים לחופשת סקי. במקום להתחיל לחפש טיסות, מלונות וכמובן אוכל כשר ומניין הכל מתנהל כאן בצורה מאורגנת ומסודרת עם דאגה לכל הצרכים ולא פחות חשוב לנו גם לדברים הקטנים שחשובים לנו כלקוחות דתיים".

בנופש כשר כבר נערכים לחג הפסח וחופשות הקיץ ומציעים חופשות לסלובניה, אנדורה וצפון איטליה במלונות ספא איכותיים שכוללים שף צמוד, טיולים יומיים למדינות השכנות ובכל במחירים אטרקטיביים.

מחיר חבילות הסקי החל מ-600 יורו לאדם.

הכתב היה אורח של נסיכות אנדורה וחברת 'נופש כשר'טוען....