תיעוד: כך ניר ברקת ניטרל מחבל

תיעוד וידאו חדש חושף לראשונה כיצד בשנת 2015 בהיותו ראש העיר הכריע ניר ברקת מחבל שדקר יהודי בכיכר צה״ל, יחד עם המאבטח שלו.

ערוץ 7 , כ"א בשבט תשע"ט

ניר ברקת
ניר ברקת
צילום: ג'קי לוי

תיעוד וידאו חדש המתפרסם הערב (ראשון) מספק זוית חדשה על האירוע בו ניר ברקת, בהיותו ראש עיריית ירושלים, ניטרל מחבל בשנת 2015.

ההקלטה הנדירה צולמה ממצלמת מונית שעצרה ממש ליד הרכב של ברקת, בזמן שמחבל דקר בחור חרדי אשר נפצע בינוני, וניסה לדקור אותו פעם נוספת.

בניגוד לכל הפרוטוקולים בעולם שקובעים כי בזמן אירוע על אישיות מאובטחת לברוח ולתפוס מחסה, חתר ברקת למגע. בסרטון נראה ברקת מזנק ראשון מהרכב, לפני המאבטח שלו, מה שגרם למחבל להירתע לאחור.

הנהג שנמצא משמאל ניסה למנוע מברקת להתנפל על המחבל, אך ברקת שבשירותו הצבאי היה מ"פ בצנחנים ואף נפצע קשה במלחמת לבנון הראשונה, איגף את המחבל, יחד עם הצוות שלו, וזינק עליו עד נטרולו.

בזמן שהמאבטח של ברקת נשאר עם המחבל המנוטרל, מיהר ברקת לטפל בבחור הפצוע עד הגעת כוחות ההצלה למקום.

ניר ברקת הגיב על חשיפת הסרטון. "התיעוד מספק זווית ייחודית להשתלטות על מחבל שפל ,שניות אחרי נסיון הרצח בכיכר צה״ל.‬ ‫המחבל נשפט ונאסר ל-18 שנים.‬ ‫בניגוד לעולם ולטבע האנושי בו אנשים בורחים מזירת הפיגוע כאן בישראל אנחנו קמים ומסתערים כדי לעצור את הטירוף והמוות. ‫שמח על הזכות העצומה שנפלה בחלקי - להציל נפש אחת מישראל ולהעביר מסר חשוב לדור הצעיר".