נעצרו: ירושלים וראשל"צ הפסידו

אחרי שעמדו על רצף ניצחונות ארוך, הפסידו הערב הפועל ירושלים וראשון לציון לנהריה ואילת, בהתאמה. הפועל מפספסת את המקום הראשון

נרי וייס , כ"א בשבט תשע"ט

מצפון תפתח הרעה? הפועל ירושלים אוהבת בדרך כלל את משחקי החוץ שלה בנהריה. לפני שנתיים היא נחלצה שם בעור שיניה מהדחה ברבע גמר הפלייאוף עד לזכיה באליפות, בעונה שעברה ניצחה שם במשחק נוק-אאוט בשמינית גמר גביע המדינה בכדורסל ובכלל - זו רשמה פי שניים הפסדים מניצחונות בביקוריה בצפון במהלך העונה הסדירה.

אחרי שרשמה שיא שלילי של כל הזמנים במשחק הקודם מולה, הערב (ראשון) נקמה נהריה הקטנה מתחתית טבלת ליגת העל בכדורסל באדומים מהבירה.

הירושלמים שהגיעו למשחק הערב באולם עין שרה שבנהריה עם רצף של חמישה ניצחונות בכל המסגרות, ארבעה מהם בפער דו-ספרתי, ראו כבר כיצד הם משיגים ניצחון מותח וצמוד נוסף העונה בליגת העל, אך ריצת 0:10 של המארחים הצפוניים בראשותו של ג'ורדן קרופורד הפכה את התוצאה, בניגוד גמור למצבן בטבלת ליגת העל בכדורסל.

הירושלמים שהפסדם האחרון היה גם הוא בחוץ, בתוצאה 72:77 למכבי ראשון לציון, מפסידים שוב במסגרת ליגת העל בכדורסל עם 80:86 דרמטי במיוחד. הירושלמים לומדים כי לא כל יום אירופה, כשאלה מתקשים ולא בפעם הראשונה העונה, בליגת העל הישראלית דווקא.

נהריה? אחרי שראתה בשבוע החולף את הפועל תל אביב ומכבי אשדוד משיגות ניצחונות חשובים, ניצחון הערב היה מוכרח בכדי לא להסתבך במאבקים נגד הירידה.

במשחק נוסף שהתקיים הערב במסגרת המחזור ה-16 בליגת העל בכדורסל, עצרה הפועל אילת את מכבי ראשון לציון עם ניצחון ביתי בתוצאה 81:96. ראשל"צ נעצרת אחרי רצף של שבעה ניצחונות רצופים.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il