"מגרשי הכדורגל לא יהפכו לשדות-קרב"

אחרי אירוע אלימות רביעי ברציפות באצטדיון דוחא שבסכנין, פנה יו"ר מנהלת הליגה לתובע ההתאחדות בדרישה להעניש בחומרה את סכנין

נרי וייס , כ"ב בשבט תשע"ט

ארז כלפון. להעניש את סכנין בחומרה
ארז כלפון. להעניש את סכנין בחומרה
צילום: באדיבות מנהלת הליגות בכדורגל

"אבקשך לפעול ככל הניתן למיצוי מלוא חומרת הדין מול מועדון הכדורגל בני סכנין". כך כתב היום (שני) יו"ר מנהלת הליגות בכדורגל, ארז כלפון במכתבו לתובע ההתאחדות לכדורגל, עו"ד ניר רשף.

זה לקח להם קצת זמן אבל במנהלת הליגות הבינו כי הם לא יכולים להישאר אדישים נוכח אירועי האלימות החוזרים ונשנים מצידם של אוהדי בני סכנין במשחקיהם האחרונים באצטדיונם הביתי, ולפני זמן קצר הוציאו הודעה כי שלחו מכתב לתובע ההתאחדות לכדורגל שיפעל לענישה קשה.

בכותרת המכתב שנשלחה לעו"ד רשף, נכתב כי מדובר ב"התפרעויות חוזרות ונשנות במשחקי הבית של קבוצת בני סכנין", כשאלה מיוחסים ללינץ' שביצעו לפני כחודש בשני אוהדי בית"ר לפני המשחק מולם, ניפוץ שמשת אוטובוס שחקני מכבי חיפה במשחק הגביע על ידי אוהד קטין, שבירת כיסאות והשלכתם במשחק הבית מול הפועל חיפה והשיא - אמש מול מכבי פתח תקווה, אז אירוע אלימות חריף ביותר הסתיים בדקירת שני אוהדים ופינוי של אוהד נוסף לבית החולים.

אירועי האלימות במשחק אמש, בסיומו הפסידה סכנין בתוצאה 1:0 למכבי פתח תקווה וכנראה הכריע את גורלה בירידת ליגה, היה הקש ששבר את גב הגמל מצידה של מנהלת הליגה שהבליגה על כל אירועי האלימות הקודמים.

במכתב שנשלח לתובע ההתאחדות על ידי יו"ר המנהלת כלפון, נכתב כי "במהלך המשחק שנערך אתמול נתקבלו תמונות קשות ממשחק מועדון הכדורגל בני סכנין: מטר החפצים שהושלכו, הקללות, הדקירות והאווירה השלילית, כמו גם מספר הנפגעים, הפכו את שדה המשחק הספורטיבי לזירת אלימות קשה".

"לצערי אין זו הפעם הראשונה בה אנו חוזים במראות כאלו בסכנין - כך, בשבוע שעבר נפצע שחקן מועדון הכדורגל מכבי חיפה מחפץ שהושלך אל עבר אוטובוס המועדון. אנו לא ניתן כי מגרשי הכדורגל יהפכו לשדות קרב ולא נאפשר אווירת מלחמה במגרשים ופגיעות ברכוש ובנפש".

"לאור האמור לעיל אבקשך לפעול ככל הניתן למיצוי מלוא חומרת הדין מול מועדון הכדורגל בני סכנין ובכלל זאת לסגירת אצטדיון דוחא למשחקים עד להבטחת שלומם של האוהדים הבאים בשעריו, כמו גם השחקנים והשופטים, ובין היתר באמצעות הסברות לכלל האוהדים, הגשת תביעות אזרחיות כנגד המתפרעים, רה-ארגון במערך האבטחה וכיו"ב".

יו"ר המנהלת ציין בהמשך את "תרומתו של מועדון בני סכנין והעומדים בראשו לדו-הקיום בכדורגל הישראלי", וכתב כי זו חשובה ומוערכת, אך סייג כשכתב כי "עם זאת, אין בכך בכדי להתיר את ההפקרות, את הרס החוויה הספורטיבית, את הפגיעה הקשה בתדמית הכדורגל ומעל הכל את הסיכון הממשי לחיי אדם".

במועדון הכדורגל של בני סכנין הגיבו על אירועי האלימות אמש באותו אופן בו הגיבו על אירועי האלימות הקודמים בהם היו מעורבים אוהדיהם כשאמרו: "מועדון בני סכנין מאחלים החלמה מהירה לבחורים אשר נפצעו מהתקרית של אתמול באיצטדיון דוחא, יצרנו קשר אתם ונבקר אותם בבתיהם. אירועי אתמול הם ההוכחה לכך שאלימות לסוגיה סותרת את ערכי הספורט והסובלנות ויש לגנות אותה בכל עת ובכל מצב".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il