"התמודדות גלעד שרון - עזות פנים"

יו"ר המטה הלאומי בליכוד מקווה שדרכם של מי שלדבריו "רוצים לחסל את הליכוד מבפנים" - תיחסם. "נפרסם רשימת מומלצים".

בני טוקר , כ"ב בשבט תשע"ט

שבח שטרן
שבח שטרן
יוני קמפינסקי

תהיה רשימת מומלצים

שבח שטרן יו"ר המטה הלאומי בליכוד ומתמודד בעצמו על משבצת יו"ש אומר לערוץ 7 כי ניסיונותיו של גלעד שרון להתמודד ברשימת הליכוד לכנסת - חצופים, כלשונו.

"שיתמודד במפלגה אחרת ולא בליכוד. מי שהיה אחד מאדריכלי ההתנתקות על פי הצהרותיו ושממשיך עד היום לטעון שהמהלך היה נכון, מי שהיה חלק מפורום החווה ופעל לחסל ולפרק את הליכוד שהגיע בעקבות כך ל-12 מנדטים לאחר הקמת קדימה, צריך עזות פנים גדולה מאוד כדי לבוא ולבקש לחזור", אומר שטרן.

הוא מציין כי "אחרי כל הסבל שעבר על המתיישבים, אחרי נטישת גוש קטיף וצפון השומרון, לבוא ולהגיד היום שהוא תומך בהתיישבות כאשר הוא עצמו היה בצוות שתכנן את הנסיגה מצפון השומרון ואת דו"ח טליה ששון שמטרתו הייתה לפרק את כל היישובים החדשים שהוקמו ונקראו מאחזים, אין לו מקום בליכוד".

לדבריו במידה וגלעד שרון יצליח להיכנס למירוץ, תהיה פעילות נמרצת למניעת בחירתו. "כל עוד הוא לא עשה דברים משמעותיים כדי להראות שהדרך של נסיגות ועקירת יישובים היא דרך לא לגיטימית עבורו, אנחנו לא ניתן לו את קולנו. אני אגב לא הגשתי את העתירה הזאת ואם הוא יעמוד בתנאים ויתמודד זו זכותו, אבל אנחנו נתמוך במועמד שעומד מולו".

שטרן מתייחס לתופעת הליכודניקים החדשים ומציין שמוסדות הליכוד לא היו ערוכים להתמודד עם המצב. "הליכודניקים החדשים זו פרשה בפני עצמה. זה אפילו פחות לגיטימי ממה שגלעד שרון עושה. הם באים מראש ממפלגות אחרות כדי לחתור מבפנים. הכללים והחוקה של הליכוד לא בנויים למין מצב כזה של גוף שבא לחתור מבפנים ולפרק את הליכוד. הם לא מספיק עמוקים כדי למנוע את כל התופעה הזאת".

שטרן, המתמודד בעצמו על מקום במשבצת יו"ש שמוצבת במקום השלושים ותשע, מצר על כך שמחוז יו"ש נמצא במקום נמוך.

"הייתה דחיקה של מרבית המחוזות למקומות יותר נמוכים מהפעם הקודמת. הטיעון לזה היה שצריך להשאיר יותר מקום לחברי הכנסת המכהנים בהתמודדות ברשימה הארצית כדי להיבחר. אני חושב שזה לא דבר נכון ולא ראוי בעיקר כלפי מחוז כמו יו"ש. השיטה היא לא טובה ולא נכונה אני חושב שהייתה צריכה להיות אמירה בליכוד שמשבצת יו"ש שיש לה משמעות ערכית תמוקם גבוה יותר. אבל אני אופטימי", הוא מסכם.