"תם זמנו של הכוח הזמני בחברון"

שרי הימין והמתיישבים מגיבים בסיפוק להחלטה שלא להאריך את המנדט של ארגון המשקיפים TIPH בחברון. "בעיר האבות לא יפעל כוח זר"

ערוץ 7 , כ"ב בשבט תשע"ט

חברון
חברון
צילום: דובר צה"ל

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן הגיב הערב (שני) להחלטת ראש הממשלה שלא לחדש את המנדט של ארגון המשקיפים הבינלאומי TIPH בחברון.

"אני מברך את ראש הממשלה על החלטתו להפסיק את פעילותו של כוח TIPH שמפריע לחיילי צה"ל ולמשטרה, מייצר חיכוכים עם המתיישבים, משתף פעולה עם ארגונים קיצוניים ומקדם דה-לגיטימציה לישראל".

"פניתי לאחרונה לראש הממשלה בבקשה לגרש את כוח המשקיפים העויין בהתבסס על דו״ח משטרתי שהוכן לבקשתי ושהוכיח שכוח המשקיפים פוגע בעבודת המשטרה בעיר ואין לי ספק שהדו״ח היה מרכיב משמעותי בשיקוליו של ראש הממשלה", דברי ארדן.

סגנית שר החוץ, ח"כ ציפי חוטובלי אמרה כי "בעיר האבות לא יפעל עוד כוח בינלאומי זר, וחיי היום יום של התושבים בעיר האבות לא יפגעו מפעולות חד צדדיות של הארגון".

גם היישוב היהודי בחברון פרסם הודעה לאחר היוודע ההחלטה. "היישוב היהודי בחברון מודה לראש הממשלה על החלטה ציונית, אחראית, מכבדת ומתבקשת. יחד הוכחנו שאפשר להביא לסיומם של עוול ואיוולת רבי-שנים ולאפשר חיים קצת יותר סבירים בעיר האבות של כולנו", לשון ההודעה.

במועצת יש"ע אמרו כי "כוח TIPH פעל ללא לאות נגד התושבים הישראלים בחברון ואף פגע פיזית בהם וברכושם. פעילי ארגון הפריעו לחיילי צה"ל וכוחות הביטחון בפעילותם בחברון. זו בשורה חשובה למדינת ישראל שהארגון הזה, שפעל נגד מדינת ישראל שנים רבות - לא יהיה יותר חלק מהנוף באזור".

"אנו מודים לשרי הממשלה ולחברי הכנסת שהיו שותפים למהלך, ולראש הממשלה על אי-הארכת המנדט. מחכים בקוצר רוח לראות את הכוח יוצא מחברון בזמן הקרוב", לשון תגובת מועצת יש"ע.

עו"ד איתמר בן גביר המייצג את אלעד פס שאנשי TIPH ניקבו את צמיגי מכוניתו קשר בין ההחלטה לבחירות הקרבות.

"טוב שיש בחירות, משום שאחרת נתניהו היה ממשיך לישון בשקט. אי חידוש המנדט למשקיפי TIPH הוא צעד מתבקש וראוי אך יש להצטער שהוא נעשה רק כרגע וזאת עבור צרכי בחירות. נקווה שלקראת התקרבות מועד הבחירות יזכור ראש הממשלה גם לפנות את חאן אל אחמר, להכות בחמאס, ולטפל בטרור החקלאי. לו היו בחירות כל יומיים מדינת ישראל הייתה מקבלת ראש ממשלה ימני", דברי בן גביר.