"יחס משפיל כלפי שירותי הדת בישראל"

בנאומו הזהיר השר וקנין מפני פגיעה במערך שירותי הדת: "אני נתקל ביחס משפיל ומבזה לשירותי הדת", אמר

בן שאול , כ"ב בשבט תשע"ט

יצחק וקנין
יצחק וקנין
פלאש 90

"אם יבטלו את המועצות הדתיות לא יהיה סולר במקוואות. אני נתקל ביחס משפיל ומבזה לשירותי הדת" - כך אמר היום השר יצחק וקנין השר לשירותי דת בכנס 'חבר המועצות הדתיות'.

בנאומו של השר וקנין הזהיר השר מפני פגיעה במערך שירותי הדת. "ראיתי את מכתבם של פורום ה-15 אני יפגוש השבוע את חיים ביבס יו"ר השלטון המקומי בנושא תקציב המועצות הדתיות. אני לא אאפשר גישה של סרח עודף כלפי המועצות הדתיות".

השר אמר שהנושא הראשון בו בחר לעסוק הוא שכר ראשי המועצות הדתיות, "אני מבקש להצמיד את שכר ראשי המועצות הדתיות לשכר המנכ"לים יש צורך להגדיל את תקציב המועצות הדתיות בכדי לתת שירות טוב".

הראשון לציון הרב יוסף אמר כי האחריות של המועצות הדתיות היא כפולה. "אני מבקש מכם לפעול ככל האפשר להרבות בשיעורי תורה לגברים ולנשים ולסייע לרבנים המקומיים לחזק את מערך הכשרות", אמר הראש"ל הגר"י יוסף שליט"א. "האחריות שלכם היא כפולה כאשר צביון הדת בעיר שלכם היא עליכם".

לאחר דברי הפתיחה נשא דברים הרב ישראל מאיר לאו ששיבח את המועצות הדתיות ואת פעילותו הענפה של הראשל"צ בין מבואותיה של הרבנות הראשית לישראל. "אתם חוד החנית של קידוש השם", אמר הגרי"מ. "ניכר כי מעשיכם לשם שמים. המשיכו לעשות מלאכתכם נאמנה ולקדש את שמו של הקדוש ברוך הוא ברבים".

מנכ"ל המשרד לשירותי דת עו"ד עודד פלוס חשף בפני באי הכנס: "תקציב המועצות הדתיות גדל ב115 מיליון ₪ אנחנו בעיצומה של תנופה והשינויים כבר באים לידי ביטוי", אמר עו"ד פלוס.