ארבעה אוהדי סכנין נעצרו

אחרי שיו"ר מנהלת הליגה בכדורגל דרש להעניש בחומרה את סכנין על ההתפרעויות החוזרות ונשנות של אוהדיה, משטרת ישראל החלה בגל מעצרים

נרי וייס , כ"ג בשבט תשע"ט

חשודים
חשודים
צילום: פלאש 90

ההרתעה עוזרת. פחות מ-12 שעות מאז דרש יו"ר מנהלת הליגות בכדורגל, ארז כלפון לסגור את אצטדיון דוחא שבסכנין בשל ההתפרעויות החוזרות ונשנות של אוהדיה, משטרת ישראל הצליחה להגיע לאוהדים המתפרעים.

בפעילות שביצעו שוטרי משטרת ישראל הלילה בסכנין נעצר חשוד בדקירה ושלושה חשודים נוספים שהתפרעו בסיום משחק הכדורגל באיצטדיון דוחא.

כזכור, בסיום משחק הכדורגל במסגרת המחזור ה-20 בליגת העל בכדורגל, בין בני סכנין למכבי פתח תקווה שהתקיים באיצטדיון דוחא שבסכנין ביום ראשון האחרון, ארע שוב התפרעות אלימה של אוהדי סכנין.

הסיבה להתפרעות הייתה ההפסד לפתח תקווה בתוצאה 1:0 שככל הנראה הכריע את גורלה של הקבוצה מהמגזר הערבי בירידת ליגה.

בעקבות הפסדה של בני סכנין, התפתחה תגרה אלימה ביותר ביציעים הביתיים, כשזו הייתה למעשה הפעם הרביעית ברציפות בה מתפרעים אוהדי סכנין ותוקפים בצורה אלימה. קודם לכן, קדם הלינץ' שביצעו אוהדי סכנין בשני אוהדי בית"ר, ניפוץ שמשת אוטובוס שחקני מכבי חיפה, שבירת כיסאות והשלכתם אל כר הדשא במשחק ההפסד להפועל חיפה וכאמור ביום ראשון האחרון דקירתם של שני אוהדים ופציעתו של אוהד נוסף שפונה לבית החולים.

על פי הודעת משטרת ישראל מחוז צפון, החשודים, אוהדי קבוצת הכדורגל של סכנין, נעצרו בחשד שהשליכו חפצים לעבר כר הדשא, גרמו נזקים ואף הביאו לפציעתם של האוהדים.

"בפעילות שבוצעה הלילה נעצרו 4 חשודים בין הגילאים 23-33, אוהדי סכנין, שחשודים בהתפרעות האלימה בתחומי מגרש הכדורגל ואחד אף חשוד בדקירה ופציעה".

העצורים יובאו הבוקר לדיון בבקשה להאריך את מעצרם בבימ"ש השלום עכו, ובמשטרת ישראל אמרו כי זו תמשיך לגלות אפס סובלנות כלפי כל גילוי אלימות בספורט וכי היא קוראת לקהל האוהדים להגיע למשחקים ולהנות מחווית ספורט.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il