הספיידרמן הצרפתי שמשגע את העולם

אלן רוברט בן ה-52 לא מפסיק לטפס על גורדי שחקים ברחבי העולם- בידיים חשופות. הרחוב אוהב אותו, השוטרים קצת פחות.

מתנאל ראט , כ"ג בשבט תשע"ט

הכל בשביל הנוף בסוף?
הכל בשביל הנוף בסוף?
צילום: iStock

יש אנשים שיכולים לטפס על בניינים גם בלי שיעקוץ אותם עכביש.

אלן רוברט, בן ה52 מצרפת זכה בשנים האחרונות לכינוי "הספיידרמן הצרפתי". הסרטונים שלו, בהם הוא מראה את יכולות הטיפוס שלו על גורדי שחקים ברחבי העולם, הפכו לתופעת רשת עולמית. אבל מסתבר, שלא קל להתחבב על כולם, והוא ממשיך להיעצר ברחבי העולם.

לאלן רוברט יש תחביב מיוחד- הוא אוהב לטפס על גורדי שחקים. התחביב הופך מביזארי למסכן חיים, כאשר מבינים שהוא מעדיף לטפס ללא כל עזרי בטיחות- בעשר אצבעות בלבד. למרות שהוא מתנשא לגובה של 1.65 מטר בלבד, רוברט מטפס מאז שהוא זוכר את עצמו. כיום, כשהוא כבר בן 56, רוברט ממשיך להיתלות מגורדי שחקים ברחבי העולם, ומצהיר שכל עוד הוא יכול- הוא רוצה להמשיך לטפס.

בשנים האחרונות רוברט הספיק לטפס כמעט על כל גורד שחקים מפורסם בעולם, מטיפוס לראשו של מגדל אייפל, ועד לגובה של 830 מטר, במגדל הגבוה בעולם- בורג' חליפה. כל טיפוס מלווה בצילום עצמי על ידי מצלמת גו פרו המחוברת לראשו של רוברט, שמצטרף לצילומים שנעשים על ידי קהל הצופים ברחוב שמתאסף לראות את המטפס האמיץ.

אלן נוהג להגיע לכל מגדל בשעות הבוקר המוקדמות, ופשוט ללכת אל המגדל ולהתחיל לטפס עליו. בחלק מהמקרים, אנשי האבטחה המצויים באיזור מצליחים לתפוס אותו לפני שהוא מספיק לעלות, ולפעמים הם נאלצים לחכות לו בראש המגדל. אמנם, אין ממש חוק האוסר על אנשים לטפס על מגדלים, אך מסתבר שהרשויות עדיין מצליחות לעצור אותו בתואנה של "הפרת הסדר הציבורי". לטענתו של אלן, הוא סובל מסחרחורת תוך כדי הטיפוס, בעקבות מכה שחטף בראשו לאחר טיפוס לא מוצלח, אבל דבר לא יעצור ממנו להמשיך לבניין הבא.

לאחרונה, רוברט נעצר שוב בפיליפינים לאחר שלא הצליח להתאפק וניסה לטפס על מגדל נוסף. המגדל אולי מתנשא לגובה של 200 מטרים, אך המאבטחים הצליחו לתפוס את רוברט עוד לפני שהספיק לעלות לגובה. למרות הכל, המטפס הבלתי נלאה כבר הודיע שגם מעצר זה לא ימנע ממנו להמשיך ולמתוח את גבולות הטיפוס.

ולמקרה ושאלתם, הוא עדיין לא הגיע לישראל, אבל ככל הנראה בקרוב הוא ירצה לנסות לעלות גם על מגדלי עזריאלי. אם המאבטחים לא יספיקו לעצור אותו. מוזמנים לראות קטע טיפוס שלו מלפני כשנה, בו המאבטחים לא הספיקו לתפוס אותו בזמן, לשמחת הקהל.רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!