השר זאב אלקין לערוץ 7: "בני גנץ יחלק את הארץ"

שרי הליכוד ממשיכים לתקוף את יו"ר חוסן לישראל, "גנץ בודק איחוד עם לפיד וגבאי. מי שמוכן לשבת עם שפיר וגרמן בממשלה הוא איש ימין?".

חזקי ברוך , כ"ד בשבט תשע"ט

בני גנץ
בני גנץ
Photo byGili Yaari/Flash90

השר להגנת הסביבה זאב אלקין (הליכוד) תוקף בערוץ 7 את הרמטכ''ל לשעבר בני גנץ שנשא אמש (שלישי) נאום בכורה כיו"ר מפלגת חוסן לישראל.

לדברי אלקין, חוץ מסיסמאות גנץ לא הציג אף תוכנית שמאפשרת להבין לאן פניו. ''מי שיודע לקרוא בין השורות היה צריך להבחין שאין למעשה שום הבדל בין גנץ ללפיד. היינו יכולים לראות שם את לפיד נושא את אותו נאום. אין שם משפט אחד שלא לקח מיאיר לפיד".

אלקין מגיב לביקורת שהשמיע גנץ נגד העברת הכסף הקטארי לרצועת עזה, "האמירה של גנץ על המזוודות לעזה היא אמירה פופוליסטית. צריך לזכור שגנץ כרמטכ"ל המליץ לדרג המדיני את המשך העברת הכסף בין אבו מאזן לעזה. בתקופתו כרמטכ"ל אני הייתי יו"ר ועדת חוץ וביטחון ולא שמעתי ממנו עמדות שונות של מערכת הביטחון היום שמדברות בעד להכניס כסף לרצועת עזה.

"גנץ לא הכניס כסף קטארי לעזה שעובר פיקוח כמו היום עם טביעות אצבע וצילומי פנים ושהכסף לא מגיע לחמאס, אלא גנץ במשך שנים אישר העברת כסף מאבו מאזן לחמאס''.

השר אלקין משוכנע שגנץ הוא איש שמאל על אף ניסיונותיו לטשטש זאת. "מי שידע לקרוא בין השורות בנאומו של גנץ את האמירות על גדר הביטחון שאמורה להיות הגבול של מדינת ישראל, האמירות שגם אם אין פרטנר לשלום צריך לעצב את המדיניות בעצמנו כדי לשמור על הרוב היהודי והדמוקרטי בישראל, אלו אמירות ושיח של ציפי לבני ואהוד אולמרט, שיח של מי שרוצה לחלק את הארץ. אין לי ספק שגנץ רוצה לחלק את הארץ. זה המעט שהוא פיזר אתמול מתוך כל הערפל.

"כשאתה בודק את המעשים הפוליטיים של גנץ אתה מבין איפה הוא ממקם את עצמו. גנץ בודק איחוד עם לפיד וגבאי. מי שמוכן לשבת עם שפיר וגרמן בממשלה הוא איש ימין?".

לדברי אלקין, רק מספר גדול של מנדטים לליכוד ימנע הקמת ממשלת שמאל בראשות גנץ. ''אסור להיות שאננים בבחירות האלה. בהחלט יכול להיות איחוד בשמאל בין גנץ, לפיד, גבאי ולבני. עוד לא ננעלו שערי איחודים עד להגשת הרשימות. אני מניח שהשמאל יסמן מועמד אלטרנטיבי לראשות הממשלה שיהיה אמור להיות אלטרנטיבה לנתניהו וכל קולות השמאל ילכו אליו.

"רוב הסיכויים שלא נישאר במצב של היום עם ריבוי מפלגות בשמאל ובסוף נקבל מפלגת שמאל שהיא 20 פלוס מנדטים וזה יכול לקרות. צריך לשים לב - הפער בין הגושים הוא לא גדול ולכן מה שיקבע זה פער המנדטים בין הליכוד למפלגת השמאל הגדולה ביותר. אם הפער יהיה גדול אז המשחק יהיה גמור ואם הפער לא יהיה גדול השמאל ינסה לחסום את הרכבת הממשלה על ידי מחלוקות שיש במפלגות הימין ולהקים ממשלת שמאל או אחדות".

"עקרונית מפלגת הליכוד אף פעם לא פסלה חיבורים וכרגע אני רואה רק פילוגים כמו בנט מהבית היהודי. דלתנו בליכוד תמיד פתוחה ובסופו של דבר הליכוד היום מאוד גדול ויכול להתמודד מול מפלגת שמאל גדולה ואני מקווה שהציבור ימשיך את ההבנה הזאת שמי שרוצה ממשלת ימין אז המועמד היחיד הוא נתניהו ומי שלא רוצה ממשלת גנץ-לפיד-גבאי צריך לתת את הכוח לליכוד''.

"הבחירות האלה הן לא בעד נתניהו או נגד נתניהו אלא בעד ימין או נגד ימין, בעד המחנה הלאומי או נגד המחנה הלאומי. נתניהו מתמודד בבחירות האלה כמנהיג הימין והמחנה הלאומי ועל כך כל מפלגות הימין מסכימות. ניצחון הימין תלוי ביכולת של נתניהו להרכיב ממשלה".

אלקין גם התייחס להחלטת אמנסטי להחרים אתרי מורשת יהודיים ביו"ש, ואמר "אני מצר על כך שארגון אמנסטי בחר בדפוס אנטישמי-קלאסי. במקום להסיק את המסקנה הנכונה, שריבוי אתרי מורשת יהודית ביהודה ושומרון מלמד על השורשים שלנו וזיקה עמוקה של יהודה ושומרון ללב ההיסטוריה היהודית, אמנסטי החליט לעסוק בהכחשת האמת ההסיטורית, ולפעול נגד אתרי מורשת יהודיים".

אלקין הוסיף, "הפעם אחרונה שראינו פעילות מכוונת נגד אתרי מורשת זה היה בפעילות של דאעש בסוריה. אבל שום קמפיין בין-לאומי אנטישמי לא ינתק אותנו מאתרי המורשת שלנו וכשר ירושלים ומורשת אמשיך לפעול בכל הכח בפיתוח אתרי מורשת יהודית בירושלים וביהודה ושומרון".