ישראל הפכה למעצמה טכנולוגית עולמית

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר עם מנכ"ל "אינטל" ישראל יניב גרטי, בעקבות ההשקעה של אינטל בישראל בסכום של כ-40,000,000,000

ערוץ 7 , כ"ד בשבט תשע"ט

ישראל הפכה למעצמה טכנולוגית עולמית
ישראל הפכה למעצמה טכנולוגית עולמית
צילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר (רביעי) עם מנכ"ל "אינטל" ישראל יניב גרטי, בעקבות החלטת "אינטל" להשקיע בישראל סכום של כ-40,000,000,000 ש"ח.

"אינטל היא אחת החברות הטכנולוגית המובילות בעולם. ישראל הפכה למעצמה טכנולוגית עולמית. אני לא בטוח שכשהקימו את אינטל ידעו שישירו את השירים האלה בעברית בקריית גת, במפעל שיוקם, שהוא המתקדם מסוגו בעולם. הוא לא רק יהיה מחקר ופיתוח, הוא יהיה ייצור וייצוא - זה שינוי עצום.

מה שהכי מרגש אותי, זה לא רק תוספת של 1,000 עובדים, ובשרשור אלפי עובדים, שיקבלו עבודה במדינת ישראל, וכמובן באזור קריית גת - זה התוכנית המיוחדת לקלוט נערים ונערות, צעירים וצעירות, מאזורי מצוקה ולהכניס אותם לעולם המחר. זה מרגש בצורה בלתי רגילה. זו גם ישראל המעצמה הטכנולוגית העולמית, וגם ישראל המעצמה הכלכלית חברתית. זה פשוט משנה את המדינה".

נתניהו הוסיף "אני גאה על כך שהממשלה מובילה את המדיניות הזאת, אני גאה על כך שאתם מבחינים ביתרונות הכבירים של ישראל, ואני גאה על כך שאתם מובילים מהלך באמת יוצא מן הכלל, מתוך מדינת ישראל, להוביל אותו יחד. כל הכבוד".

מנהל מפעל הייצור דניאל בן עטר, "רציתי להודות לך אישית, אדוני ראש הממשלה, על כל התמיכה של הממשלה בפרויקט החדש ובהגשה של התכנית העסקית שאנו מגישים בימים אלה. זה מרגש אותנו מאוד. יש משפט אחד שאנחנו אומרים אותו במפעל 'ביחד אנחנו עושים היסטוריה במדינה'".