אוסטרליה: מתקפה מילולית על הרב היהודי

נהגים שהתעמתו עם רב יהודי שעשה את דרכו לבית הכנסת צעקו לעברו "היית צריך למות באושוויץ" ואיימו לפגוע בו פיזית.

ניסן צור , כ"ד בשבט תשע"ט

אוסטרליה
אוסטרליה
פלאש 90

מתקפה אנטישמית על הרב היהודי במלבורן, אוסטרליה. בעקבות ויכוח על נהיגה בכביש עצרה מכונית ובה מספר אזרחים מקומיים ליד רכבו של הרב, ואחד מנוסעי המכונית איים כי "אתה רוצה שאצא ואראה לך מה היטלר עשה? היית צריך למות באושוויץ!" הוא הוסיף מספר קללות לעבר הרב שישב במכוניתו ברמזור, ביניהן "יהודי מלוכלך".

הרב תיאר בראיון לעיתון האוסטרלי "הראלד סאן" את התקרית האנטישמית. "ראיתי כבר אנטישמיות, אבל מעולם לא חשבתי שבאוסטרליה בשנת 2019 דבר כזה יכול להתרחש. זה כואב שהם שונאים יהודים ללא שום סיבה".

הוועד נגד השמצה באוסטרליה פרסם הודעה מיוחדת בעקבות האירוע החמור שתועד במצלמות. "הקהילה היהודית במלבורן הפכה ליעד מתגבר למתקפה אנטישמית, לרבות מתקפות מילוליות וכן גרפיטי ומדבקות פוגעניות שהתגלו בחודשים האחרונים.

"בשבוע בו אנו מציינים את יום השואה הבינלאומי, אני מודאג מאוד שהוירוס האנטישמי מתפשט כמו אש בשדה קוצים במלבורן והופך לעובדה גמורה בחיים שלנו. מספר התקריות המדווחות נגד יהודים נמצא בקנה מידה שכמותו לא ראיתי לפני כן באומה שלנו", אמר יו"ר הוועד נגד השמצה במלבורן, דביר אברמוביץ'.

במשטרת מלבורן אמרו כי פתחו בחקירה בעקבות הסרטון שפורסם ובו תועדה המתקפה המילולית. דובר המשטרה אמר כי עדיין לא הוגשה תלונה, אולם המשטרה מנסה לאתר את התוקפים. "אנו לוקחים את הנושאים האלו ברצינות רבה. פשעים שהמניעים שלהם הן דעות קדומות גורמים נזק חמור לקורבנות וגורמים להם להרגיש פגיעים ומבודדים", אמר דובר משטרת מלבורן.